czwartek, 7 marca 2013

Pary sportowe na Mistrzostwach Świata w Kanadzie

Jak to na Mistrzostwach Świata bywa i w tym roku pojawi się wiele utytułowanych par.

Poniżej lista zawodników z najlepszymi tegorocznymi osiągnięciami:

Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS)
To zwycięzcy dwóch zawodów w cyklu Grand Prix (Skate America, Cup of Russia) jak i Finału, który odbył się w Sochi.
Ponad to obecni to Mistrzowie Europy jak i Mistrzowie swojego kraju.
I jeszcze wicemistrzowie Świata z roku 2012.

Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER)
Często kontuzjowani. Jednak na początku sezonu pojawili się na Skate Canada, gdzie wywalczyli pierwsze miejsce.
To przede wszystkim tegoroczni wicemistrzowie Europy oraz Mistrzowie Świata 2012.

Podium MŚ 2012

Czyżby zapowiadał się jakiś rewanż?
Ale kogo na kim?
Już nie długo będzie wszystko jasne.

Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS)
Wygrali w Japonii, a w Rosji oraz Finale Grand Pirx ustąpili jedynie duetowi Volosozhar/Trankov.
Kontuzja wyeliminowała ich z mistrzostw kraju oraz Mistrzostw Europy. Początek sezonu idealny, potem kłopoty z nogą partnera, teraz powracają ... czy zadziwią świat? W tamtym roku byli na miejscu 6. gdyby nie kontuzja można by było śmiało obstawiać ich na medalowych pozycjach.

Qing PANG / Jian TONG (CHN)
Trzeci w finale Grand Prix. Po drodze drudzy na Skate America i złoci medaliści z Chin. Chociaż byli już Mistrzami Świata w tamtym roku uplasowali się na miejscu czwartym

Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN)
Drudzy na zawodach Grand Prix w Kanadzie i drudzy we Francji. W finale znaleźli się tuż za podium na miejscu 4. Najlepsi w swoim kraju i na Mistrzostwach 4 Kontynentów.
W ubiegłym roku na MŚ zajęli miejsce piąte.

Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK (ITA)
Mistrzowie Włoch oraz po raz pierwszy udało im się stanąć na podium Mistrzostw Europy. Ich trzecie miejsce zarówno na ME i dwóch startach w cyklu Grand Prix (w Kanadzie, we Francji) wywalczone dzięki wspaniałym programom i niezwykłej zwyżce formy. Mają  duże szanse by poprawić wynik z ubiegłego roku, gdzie zajęli miejsce 11.

Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS)
Wygrali TEB we Francji, a w Chinach zajęli miejsce drugie. W Finale całego cyklu uplasowali się na ostatniej szóstej pozycji. W swoim kraju zdobyli srebro, a na Mistrzostwach Europy zanotowali jak dotychczas najgorsze dla nich miejsce tj. 5.
Na MŚ w roku 2012 byli siódmi.

Powyższa siódemka ma zarówno realne szanse jak i potencjał by uplasować się w pierwszej dziesiątce.
Kto zajmie pozostałe zaszczytne miejsca?

Może będący na 8 miejscu w roku 2012 -  Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH (CAN). Na Mistrzostwach 4 Kontynentów w programie dowolnym pokonali swoich rodaków i ostatecznie uzyskali tytuł wicemistrzów. Taki sam tytuł przypada im w Kanadzie.

M.Klatka/R.Chruściński
Może czwarty duet z Europy Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) poprawi swój wynik i wskoczy do dziesiątki

Brązowi medaliści z Mistrzostw 4 Kontynentów Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR (USA). Na swoim koncie sukcesów mają także brąz z  NHK oraz mistrzowski tytuł Stanów Zjednoczonych.

Albo po prostu nasz duet Magdalena KLATKA / Radosław CHRUŚCIŃSKI znacznie poprawi swój wynik i w debiucie uplasuje się najwyżej jak się da :)

Na tafli zobaczymy 18 par, ale bez Narumi TAKAHASHI / Mervin TRAN (JPN), którzy w ubiegłym roku wywalczyli medal brązowy jednak w tym sezonie nie zaliczyli startów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.