sobota, 9 marca 2013

Pary taneczne na Mistrzostwach Świata w Kanadzie

Pary taneczne jakie staną do rywalizacji na Mistrzostwach Świata mają nie lada wyzwanie by wywalczyć podium.

Wśród nich Polski duet Justyna Plutowska i Piotr Gerber.

Dwa miejsca na podium są już zarezerwowane dla duetu z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Nie oznacza, że pojedynek T.Virtue/S.Moir (CAN) z M.Davis/Ch.White (USA) nie budzi emocji. W żadnym wypadku, nie można narzekać na dominację jednej czy drugiej pary. Wręcz przeciwnie szale przechylają się raz na jedną raz na druga stronę. I co najważniejsze obydwie pary porywają występami.

W tym sezonie Meryl DAVIS / Charlie WHITE (USA) aż kipią od talentu.
Podium 2012
Najlepszy duet swojego kraju,  wygrał Mistrzostwa 4 Kontynentów, a oprócz tego wszystkie zawody z cyklu Grand Prix. Ich rekordowy wynik z tańca dowolnego 112.68 jest jak najbardziej zasłużonym i bezdyskusyjnym rezultatem. W tym sezonie brakuje im tylko wygranej na Mistrzostwach Świata. Choć mają już ten tytuł z roku 2011, to w poprzednim byli na miejscu 2.

Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN)
Najlepsi w Kanadzie, najlepsi na dwóch zawodach z cyklu Grand Prix (USA, Rosja), ale w bezpośredniej rywalizacji z duetem Davis/White zajmowali miejsca za nimi (tj. miejsca 2). Tak było w Finale Grand Prix i na Mistrzostwach 4 Kontynentów. Teraz przyszedł czas na rewanż i obronę tytułu Mistrzów Świata z roku 2012.

W Kanadzie pojawią się wspaniałe duety powracające po kontuzji.

Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT (FRA)
Najlepsza para Francji z powodu uszczerbku jaki doznał na treningu Fabian nie wystartowali na ME. Wcześniej na zawodach z cyklu Grand Prix mogą poszczycić się wygraną na Cup of China oraz na TEB. W Finale wywalczyli medal brązowy. A w swoim dorobku posiadają także brązowy medal z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata.

Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN)
Podobnie jak Francuzi powracają po kontuzji (tym razem partnerki) i podobnie jak Pechalat/Bourzat trenuja pod okiem Angeliki Krylovej.
Duet z sezonu na sezon staje się pewniejszy i naturalniejszy w swych pokazach. Na zawodach z cyklu Grand Prix dwa razy zajęli miejsce trzecie (USA, Chiny). I jest to jeszcze czwarty duet Mistrzostw Świata 2012.

Silni Rosjanie

Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS)
J.Plutowska/P.Gerber
Obecni Mistrzowie Europy oraz Mistrzowie Rosji. Do Finału Grand Prix zaprowadziły ich dwa drugie miejsca (USA, Chiny), choć w samym Finale byli piąci. W zeszłym roku na MŚ zajęli miejsce 7.

Elena ILINYKH / Nikita KATSALAPOV (RUS)
Ambitni, nieposkromieni i głodni sukcesu. Wielokrotnie drudzy (na ME, na Rostelecom, na NHK oraz na Mistrzostwach Rosji). W Finale Grand Prix zajęli miejsce szóste. Ich sukcesem jest wyższa nota za taniec dowolny (100,16) od tej jaką przyznano Mistrzom Europy (99.83). Na ich korzyść przemawia także piąte miejsce na MŚ 2012.

Co na to Włosi?

Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (USA)
Po raz pierwszy wywalczyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy. W Finale Grand Prix uplasowali się na miejscu 4 po drodze zajmując miejsca drugie (Skate Canada, TEB).
Mistrzostwa Świata 2012 ukończyli na miejscu 6.

Albo kolejni Amerykanie....

Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA)
Początek kariery seniorskiej spektakularny. W tym sezonie nieco słabiej. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, trzecie miejsce na NHK oraz czwarte na Rostelecom i na Mistrzostwach 4 Kontynentów. Rezultat na MŚ to miejsce 8.

Spore szanse na pierwszą dziesiątkę mają brązowi medaliści z 4CC oraz wicemistrzowie Stanów Zjednoczonych - Madison CHOCK / Evan BATES (USA). Podobnie Ekaterina RIAZANOVA / Ilia TKACHENKO (RUS) nie są pozbawieni szans na awans. Ich zeszłoroczne osiągnięcie na MŚ to miejsce 9. Chętni na dziesiątkę są jeszcze piąci z Mistrzostw 4 Kontynentów Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.