piątek, 8 marca 2013

Soliści na Mistrzostwach Świata w Kanadzie

Do rywalizacji ma przystąpić trzydziestu pięciu solistów o zróżnicowanych umiejętnościach.

Między innymi Maciej Cieplucha (POL) po raz kolejny będzie walczyć o wejście do drugiego etapu. By zaprezentować się w programie dowolnym. W tamtym roku był 25, czyli zabrakło jednego miejsca.

Tymczasem wielu z solistów planuje podbój podium, a przynajmniej wejścia do pierwszej dziesiątki.

J.Fernandez

Javier FERNANDEZ (ESP)
Choć w wypowiedziach bywa oszczędny, nie da się ukryć, że Mistrz Europy. Najlepszy zawodnik Hiszpanii oraz zwycięzca Skate Canada jest wymieniany w gronie faworytów. W obecnym sezonie miał dwie wpadki, w postaci 4 miejsca na NHK oraz w samym Finale Grand Prix.
Jeśli na MŚ 2013 nie wywalczy złota to na pewno poprawi swój wynik z roku ubiegłego, gdzie uplasował się na miejscu 9.

Patrick CHAN (CAN)
To oczywiście najlepszy zawodnik w Kanadzie. Na zawodach z cyklu Grand Prix plasował się na wszystkich stopniach podium (w Kanadzie-2, w Rosji - 1, a w Finale był 3.). Na Mistrzostwach 4 Kontynentów nie wystartował, ale jest on jeszcze aktualnym Mistrzem Świata z 2012 roku.

Yuzuru HANYU (JPN)
Podium 2012
W tym sezonie zdobywał na przemian trzy medale srebrne i dwa złote, wywalczone na własnej ziemi (NHK i zawodach krajowych). Natomiast srebro na Skate America, w Finale Grand Prix oraz na Mistrzostwach 4 Kontynentów. Na mistrzostwach Świata w zeszłym roku był trzeci.

Daisuke TAKAHASHI (JPN)
Początek nie prognozował spadku formy. Na NHK i na Cup of China drugi, ale najlepszy w Finale. Drugi w swoim kraju.
Siódme miejsce na Mistrzostwach 4 Kontynentów nie wróży najlepiej, choć może jest to tylko chwilowe załamanie. W końcu jest to wicemistrz Świata 2012.

Kevin REYNOLDS (CAN)
Nie wymieniany w gronie najlepszych może okazać się czarnym koniem zawodów. Jako Mistrz 4 Kontynentów, udowodnił, ze potrafi walczyć o swoje. Drugi w swoim kraju i słabszy na zawodach z cyklu Grand Prix, na pewno ma apatyt na polepszenie swojej pozycji z MŚ 2012, gdzie nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce (był12).

Podobnie Mistrtz Francji Florent AMODIO (FRA) "czai" się jeszcze ze swymi umiejętnościami. Wicemistrz Europy, nie zakwalifikował się do Finału Grand prix, ale po drodze wywalczył miejsce 4 (Skate Canada) oraz 3 (TEB). A w roku 2012 na MŚ plasował się na miejscu 5.

B.Joubert
Brian JOUBERT (FRA)
Na MŚ 2012 zajął miejsce 4. W tym sezonie ukończył TEB na miejscu 4, później przy większej konkurencji otarł się o podium ME, bowiem po shorcie "był na podium". Co pokaże na MŚ? Zawsze jest niespodzianką.

Michal BREZINA (CZE)
W pierwszym starcie na Skate America był 6, później w Rosji wywalczył brąz i z szaloną determinacją i lekkimi zawirowaniami na podium Europy po raz pierwszy staną na najniższym stopniu.
Na MŚ 2012 był 6.

Zagadką są dwaj młodzi zawodnicy. Maxim KOVTUN z Rosji oraz Max AARON ze Stanów Zjednoczonych.

Maxim KOVTUN (RUS)
Na początku sezonu startował i za każdym razem wygrywał na zawodach z cyklu Grand Prix, ale w konkurencji Juniorów. Na Mistrzostwach Europy w swoim debiucie zajął miejsce 5.

Max AARON (USA)
Potrafi walczyć i atakować z niższych pozycji. Niespodziewanie wygrał Mistrzostwa swojego kraju, a na Mistrzostwach 4 Kontynentów uplasował się na miejscu 4.

U dwóch zawodników kiedyś bywało lepiej, a dziś...

Nan SONG (CHN)
Zapowiadał się dobrze, ale ten sezon pokazuję, że forma słaba. 5 na TEB i 6 na Mistrzostwach 4 Kontynentów.

Denis TEN (KAZ)
Na MŚ 201 był 7. W tym sezonie słabe miejsca na zawodach z cyklu Grand Prix (6 i 9) i 12 miejsce na Mistrzostwach 4 Kontynentów.

Z pierwszej dziesiątki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata nie zobaczymy Jeremiego Abbotta (USA), czy Samuela Contestiego z Włoch.Takahiko Kozuka (JPN), czyli 11 zawodnik MŚ 2012 został zastąpiony przez brązowego medalistę kraju -  Takahiko MURĘ (JPN). Za to można liczyć na performanców takich jak Tomasa VERNERA (CZE), czy Mishę GE (UZB).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.