czwartek, 14 marca 2013

MŚ 2013 - program krótki par sportowych


Emocjonujące występy par sportowych zainaugurowały Mistrzostwa Świata w Kanadzie.


Jak to w tym sezonie bywa na czele Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS). Ku radości gospodarzy na drugim miejscu plasują się Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN), ale trzeci duet Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER) w każdej chwili może odrobić straty do liderów.
 


1. Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS) z imponującym programem i wynikiem 75.84 zasłużenie przewodzą stawce. Po raz kolejny zobaczyliśmy Love Them z Ojca Chrzestnego i choć nieraz bywało więcej ognia to program niby spokojniejszy, ale za to niemal idealny. Potrójny twist, potrójny wyrzucany Rittberger czy potrójny Salchow (Tatiana miała chwile zawahania i sędziowie je wykryli) były najtrudniejszymi elementami Rosyjskiej pary. Oprócz wspomnianego twista poziom 4 uzyskały ich niewiarygodnie trudne podnoszenie, bogate kroki oraz synchroniczne piruety. Poziom 3 przyznano za spiralę śmierci. Za technikę uzyskali punktów 39.70, a za dopracowane do ostatniego muśnięcia palcem komponenty 36.14. WIDEO

2. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) osiągnęli wynik 73.61, a większa część tej oceny stanowią punkty za technikę (41.10). Bezbłędny, żywiołowy program na czele z energetyczną Meagan zawierał potrójnego twista, potrójnego Lutza solo jak i Lutza wyrzucanego. Podnoszenie, kroki i kombinacja piruetów uzyskały poziom 4, a twist i spirala śmierci poziom 3. Wszystkie te elementy spotkały się z sędziowskim zachwytem, którzy przyznali dodatkowe punkty za jakość wykonania. Nieco słabiej było w nocie za komponenty (32.51). Najlepiej wypadli w segmencie "preformance" bo jakże by inaczej, przy takim wulkanie energii jakim jest Meagan. Jednak muszą popracować nad elementami łączącymi. WIDEO

3. Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER) uzyskali notę 73.47, co oznacza, że wszystko przed nimi i awans jest w zasięgu ręki. Rozpoczęli od ich popisowego numery, czyli potrójnego wyrzucanego Flipa, a zaraz po nim skoczyli 3T solo. Jako jedyni za wszystkie elementy poza-skokowe uzyskali poziom 4. A wszystko do z domieszką wspaniałej choreografii, interpretacji i rewelacyjnego wykonania. Doskonale dostosowali się do muzyki Kismet, tworząc program by nie był ociężały, ani zbyt gwałtowny. Pełna harmonia. Niemcy za technikę zdobyli 39.27, a za komponenty 34.20. WIDEO

4. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS) odszukali formę na Mistrzostwa Świata. I ich Nad pięknym modrym Dunajem - Johanna Straussa owocowała w mnogość ozdobników. Elementy łączące stanowiły widoczną, ale i integralną część programu. Po za tym, był to w końcu czysty, dobry jakościowo program Rosjan, za który uzyskali 69.98 pkt. Zawarli w nim 3T solo, wyrzucanego potrójnego Loopa, a oprócz spirali śmierci z poziomu 1, za resztę uzyskali poziom najwyższy. Przy akrobatycznych wręcz umiejętnościach Yuko komponenty także uzyskały wysoką oceną 32.89. WIDEO

5. Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH (CAN) drugi duet z Kanady, zajmuje miejsce piąte. Ich bardzo delikatny i melodyjny program do Motley Crew - Raphaela Beau zachwycał zarówno jakością techniczną (37.94) oraz artystyczną (31.31). Jest to dla mnie niezmiernie miła propozycja, za którą uzyskali łącznie 69.25. WIDEO

Na marginesie dodam:
Muzyka wydaje się być bardzo radosną, ale pochodzi z dość dziwacznego z filmu twórcy Amelii - o tytule "Bazyl. Człowiek z kulą w głowie". Wg opinii jest to połączenie baśni z komedią kryminalną.

6. Qing PANG / Jian TONG (CHN). Sam taniec utrzymany w rytmie paso doble. Kilka błędów  w technice (szczególnie ten zdegradowany 3 Toeloop) dało im miejsce szóste z dorobkiem 63.95. Poziomy 4 uzyskali za trzy elementy poza-skokowe (kroki, kombinacja piruetów oraz podnoszenia). Zwracając uwagę na kroki, fakt faktem były one z poziomu 4, ale w pewnym momencie Qing klękając musiała się ratować by nie stracić równowagi. No i chcąc nie chcąc sędziowie musieli odjąć punkty za jakość wykonania.

7. Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS) na swym koncie mają punktów 61.91. Jak zwykle zachwycili prezentacją. Szczególnie filigranowa, delikatna baletnica jaką jest Vera stanowi kwintesencję ich programów. Na początku nie wyszedł Toeloop, a raczej wyszedł pojedynczy, stąd strata wielu punktów. W prezentacji także ich nie rozpieszczano i przyznano im 29.90.

8.Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) pozostawli po sobie przyjemne wrażenie.  Mimo, że potrójny twist oraz spirala śmierci uzyskały poziom 1, to reszta bardzo poprawna (poziomy 4). Ich obecny wynik to 60.98.

9. Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK (ITA). Mocnym akcentem Włochów były podnoszenie, kroki oraz kombinacja piruetów. Szkoda, że 3T zakończył się upadkiem Stefanii. A taka strata punktowa jest chyba bardziej bolesna niż ten upadek. Wynik 59.07 to niżej niż rekord sezonu, który przekracza 60-tkę.

Dwa kolejne duety Chińskie dziesiąty Cheng PENG / Hao ZHANG (58.52)  oraz jedenasty Wenjing SUI / Cong HAN (57.65)  wykazali się niespożyta energią. Ich programy były dynamiczne, w szybkim tempie i wzbudzały owacje.

Na kolejnych miejscach niemal z identycznymi wynikami plasują się dwa duety Amerykańskie 12. Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (55.73)  i 13. Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR (55.68).
 
Do finału weszli jeszcze Stacey KEMP / David KING (GBR), Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) i Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE (GER)

Magdalena KLATKA / Radosław CHRUŚCIŃSKI (POL) uzyskali niby nowy rekord sezonu  35.44, ale nie dało im to kwalifikacji do następnego etapu. WIDEO

W programie dowolnym wystąpi 16 par, a Polacy zajęli miejsce 18.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.