wtorek, 19 lutego 2019

4CC 2019 część 2, czyli rotacje w tańcach

Nie było ich, nie było... ale jak wrócili to w wielkim stylu. Kto? Tak, właśnie oni Madison Chock i Evan Bates (USA), którzy dwa ostatnie sezony tylko raz znaleźli się na podium czołowych imprez (w 2017 na 4CC byli trzeci), a po przejściu do Marie-France Dubreuil po raz pierwszy wywalczyli złoto czterech kontynentów.

Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Na początku sezonu wycofali się z cyklu grand prix, z powodu rekonwalescencji Madison po operacji kolana. Duet powrócił w styczniu na zawody w Toruniu, gdzie pokonał naszych 😑. Później na zawodach krajowych zarówno w RD, jak i w FD przegrywali jedynie z największymi swoimi rywalami - duetem Hubbel/Donohue.

Na Mistrzostwach Czterech Kontynentów '19 odbywających się w Amerykańskim Anheim, w pierwszym dniu zmagań Madion Chock / Evan Bates (USA) byli drudzy. Patrząc na wspominane ww wyniki (lokaty) pokonanie Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN), a przegranie z Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA), to w ich przypadku (i w obecnej sytuacji) niemały sukces. Zważywszy, że w samej technice byli nie znacznie, ale zawsze, lepsi od wszystkich.

Za taniec rytmiczny, w którym aż kipi od płomiennego, żarliwego i wysmakowanego uczucia, i w którym dużo czerpią z parkietowego tanga, uzyskali kilka "10-ątek" i w sumie 81.17 pkt., czyli nowy PB. Poziomy czwarte uzyskali za - można spróbować przeczytać jednym tchem - kroki po kole, pierwszą sekcję kroków Tanga Romantica, Twizzle jej, Twizzle jego, podnoszenie rotacyjne. A teraz szybkie pytanie: Za co nie było poziomu 4? (mała podpowiedź: za ten element był poziom 3).

Ich taniec dowolny, Fever - Elvis Presley, Michael Buble z Burning Love - Elvis Presley, to oszałamiające i olśniewające show. W moim subiektywnym rankingu (w którym Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev są poza konkurencją :)) to właśnie propozycja Madison i Evan'a jest numerem jeden. Ich pokazowy, plastyczny, teledyskowy i bogaty w efektowne pozy styl jazdy, przy Marie-France nabrał jeszcze więcej kolorytu. I co najważniejsze ze sportowego punktu widzenia - poprawili się w technice.


I to właśnie rewelacyjna technika (łącznie z siedmioma poziomami 4) i kilka "10-ątek" zaprowadziły ich na najwyższy stopień podium. Noty: za FD - 126.25pkt. i łącznie 207.42pkt. to kolejne rekordy ich kariery.

Wicemistrzami 4 Kontynentów zostali Mistrzowie Kanady 2019 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN / 203.93 / PB). Pomimo że ich tańce zostały ocenione na miejsca trzecie, Kanadyjczycy sięgnęli po srebrny medal. Ponadto wszystkie wyniki (80.56 pkt. za RD i 123.37 pkt. za FD) są ich rekordami kariery. Kaitlyn i Andrew podobnie jak Madiosn i Evan nie wystartowali w cyklu GP. Jednak nie z powodu kontuzji, a z powodu wzięcia udziału w tournée jakie zorganizowali T. Virtue/S. Moir.

W tym roku brązowymi medalistami 4CC zostali Piper Gilles / Paul Poirier (CAN / 202.45 / PB). Z czwartym RD (78.05pkt.), z drugim FD (124.40 pkt. / PB) i z najlepszą notą za komponenty FD (56.65 pkt., były też "10") wskoczyli na ostatni stopień podium. Od lat ich na nim nie widziano. Wicemistrzami byli w 2014 roku, ale wówczas konkurencja nie była tak mocno obsadzona. Te pięć lat temu zawody przegrali z Hubbell / Donohue - tym razem są przed nimi, więc to taki mały rewanżyk ;). Po raz drugi w tym sezonie w FD byli lepsi od kolegów z reprezentacji Weaver / Poje. Na zawodach krajowych także ich pokonali.

4. Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA / 201.66) najlepsi w RD niestety czwarci w FD (nawet nie pomogły "10") i ostatecznie rywalizację zakończyli też na czwartym miejscu. Nie wiem co się stało, że podnoszenie stacjonarne wykonali na bazowym poziomie (!) a piruet na drugim. To nie w ich stylu. Przy, wyłącznie 4 i 3 poziomach trzech pierwszych duetów, Madison i Zachary musieli pogodzić się ze stratą podium.  Do brązu brakło 0.79 pkt. Do rywali z tafli tj. pary Chock / Bates stracili prawie sześć pkt. Był to dla Madison i Zacharego ogromny szok.

W dolnej części stawki nie było, ani niespodzianek, ani zmian. Na miejscu 5. zawody zakończyli Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA), na 6. są nowi reprezentanci Kanady Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sørensen (CAN),a  na 7. Wang Shiyue / Liu Xinyu (CHN) itd. itd. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.