środa, 6 lutego 2019

ME 2019: taniec rytmiczny, czyli ile par tyle tang

Jeśli słyszy się REKORD ŚWIATA - to nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o Gabriellę Papadakis i Guillaume Cizerona. Jeśli chodzi o perfekcyjne kroki Tanga Romantica, to nikt nie może mieć wątpliwości, że chodzi o Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyrieva.


Jeśli chodzi o przekroczenie granic pomysłowości na tango... to muszą być tańce na lodzie :)


1. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) - 84.79 pkt. PB / WR
Wiadomo... Oni są już marką. Ich maestria, nadzwyczajne wyczucie muzyki i doskonałe łyżwiarskie umiejętności, nie mogły zaprowadzić ich nigdzie indziej jak na pierwsze miejsce. W czterech komponentach pojawiły się "10-ątki", a w technice w trzech elementach "5-ątki". Melancholijne i poważne tango, powiedziałbym takie "tango rozstania", za obowiązkowe sekcje kroków TR uzyskało poziomy 2 i 4. W Twizzlach Gabriella zdobyła poziom 4, Guillaume - 3. Przy podnoszeniu po łuku znów zagościła 4-ka, a przy krokach po linii środkowej 2-ójka. Mimo kilku niższych poziomów i tak ustanowili światowy rekord... co to będzie, gdy jeszcze podniosą swój poziom?

2. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) - 81.37 pkt. PB
Wynik jaki osiągnęli, to drugi wynik w łyżwiarskim świecie. I tak to właśnie wyglądało na lodzie :). Ich paso doble w połączeniu z tango, to czysta pasja, żar, ogień... W końcu w takich rytmach mogą dać upust swoim temperamentom - przynajmniej tym scenicznym ;). Notą za komponenty zbliżyli się do Francuzów (FRA - 38.95 pkt. RUS - 37.51 pkt.). W sekcji kroków tanga przy TR1 widnieje poziom 2, przy TR2 - 4.

3. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) - 79.05 pkt. PB
Zdecydowanie jest to ich sezon. :) W tangu na pierwszy plan wysuwa się szyk, klasa i doskonale uchwycone to co nieuchwytne w istocie tanga. Pięknie! Za TR1 - zdobyli poziom 3, za TR2 - 4.

4. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) - 72.87 pkt. PB
Na naszych oczach tworzy się historia polskiego łyżwiarstwa. W najbardziej swobodnie wykonanym tangu, reprezentanci Polski za TR1 uzyskali poziom 4, za TR2 - 4. Beat This! :) Więcej o Passion for Tango TUTAJ.

5. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) - 70.24 pkt. PB
No cóż! Upadki boleśnie przypominają, że tańce to dyscyplina sportowa i nawet tak doświadczeni zawodnicy (Nikita to przecież brązowy medalista IO 2014) nie zawsze są numerem jeden. Najpierw Nikita stracił równowagę w Twizzlach, a gdy zobaczyła to Victoria także i ona utraciła koncentrację i upadła. Czyli minus dwa punkty gwarantowane. Mimo tego, dalsza część lirycznego tanga, była zjawiskowa i dobrze wykonana. Wspaniałe mają to podnoszenie rotacyjne. Ponadto za TR1 uzyskali poziom 4, za TR2 - 3).6. Olivia SMART / Adria DIAZ (ESP) - 70.02 pkt.
To ich tango jest baaaardzo wyrafinowane i awangardowe. W krokach TR1, TR2 i tych po kole pojawiły się poziomy 2, więc tutaj mają jeszcze przestrzeń do pracy.

7. Lilah FEAR / Lewis GIBSON (GBR) - 69.77 pkt.  PB
Ogromna ekspresja, ogromny żywioł, ogromne tempo! To tango Brytyjczyków. Lilah ma nieograniczone pokłady energii. Nawet nie zwracało się uwagi na to, że kroki Tanga Romantica mają poziom 1, takie to wciągające show.

8. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP) - 69.28 pkt. PB
Rekord kariery i kroki tanga na poziome 3, świadczą o ich mocnym przygotowaniu do sezonu. W swoim tangu w Mińsku zaprezentowali się... przykładnie. Dbali o szczegóły. Były i wyraziste emocje i także te powściągliwe (zwodnicze).

9. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA) - 68.98 pkt.
W swoim tangu są bardzo obrazowi.  Zgodnie z towarzyszącymi im utworami z filmu Chicago: tangiem Cellblock Tango i  foxtrotem Roxy odnaleźli się musicalowym klimacie. (za TR1 uzyskali poziom 1, za TR2 - 3).

10. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS (FIN) -  67.18 pkt. PB
Startowali z numerem ósmym i zaszli tak wysoko :) (zmienili ich dopiero Olivia Smart/Adria Diaz - startujący jako szesnaści). Tango Finów ma zmysłowy styl. Co zwraca uwagę to bardzo dobrze wypracowane ruchy tułowiem i rękami. W technice - za obowiązkowe sekcje tanga uzyskali poziom 2.

11. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN (RUS) - 66.65 pkt. PB
Nie powiem, nie powiem, jest to wyróżniające się tango ;). Sofia i Egor "poszli w stronę" buntu i rocka.

12.  Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU) - 64.81 pkt. PB
Oni także mieli z tych nietypowych (i pomysłowych) tang, a przynajmniej początek. Oczy Czarne to czysty folklor :). W odróżnieniu od Sofii i Egora u Allison i Sauliusa widać klasyczne podejście do samego tańca - tak zwaną "tradycyjną łyżwiarską szkołą".

13. Adelina GALYAVIEVA / Louis THAURON (FRA)  - 64.62 pkt. PB
Nowe połączenie Adeliny i Louisa przynosi efekty. Ich hiszpańska propozycja tanga zaprowadziła Francuzów tuż za pierwszą dziesiątkę (rok temu z inną partnerką Louis był szesnasty). 

14. Shari KOCH / Christian NÜCHTERN (GER) - 63.45 pkt. 
W tym występie mamy zalotne i uwodzicielskie tango przełamane swingowym Hey Signorina. W sekcji kroków tanga uzyskali wysokie poziomy tj. TR1-4, TR2-3.

15. Jasmine TESSARI / Francesco FIORETTI (ITA) - 63.12 pkt. PB
Zaprezentowali tango z rodzaju tych estetycznych. W Tango to Evora znalazło się i miejsce dla flamenco.

16. Darya POPOVA / Volodymyr BYELIKOV (UKR) - 60.01 pkt. PB
Początek utrzymany w lekkim klimacie, później jest intrygująco. Takie to sprytne połączenia tanga z walcem.

17. Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS (HUN) - 58.70 pkt. 
Wyznacznikiem tańca jest flamenco. Tango jako chwila oddechu zdaje się być tylko tłem.

18. Robynne TWEEDALE / Joseph BUCKLAND (GBR) - 57.38 pkt. 
Szykowna i zdobna propozycja tanga. Za TR1 uzyskali poziom najwyższy, czwarty, za TR2 tylko podstawowy. Taki to rozrzut.

19. Anna KUBLIKOVA / Yuri HULITSKI (BLR) - 57.08 pkt. PB
Na pewno ich mocną stroną jest synchronizacja w tańcu między partnerami. Podnoszenie stacjonarne, przypominające piruet także robi wrażenie. Za obowiązkowe sekcje kroków tanga uzyskali w prawdzie wysoki poziom 3, ale w jakości ich wykonania pojawiły się odjęcia.

20. Shira ICHILOV / Vadim DAVIDOVICH (ISR) - 54.92 pkt.
Uzyskali względnie wysokie poziomy (TR 1i 2 - poziom 3), ale mieli sporo odjęć za jakość wykonania.  Mimo tego wywiązali się z widowiska stawiając na jazz i tango z kabaretowego Chicago.
__________________________________________
21. Carolina MOSCHENI / Andrea FABBRI (ITA) - 54.20 pkt. 
Proponują, wyniosłą formę tanga.

22. Justyna PLUTOWSKA / Jeremie FLEMIN (POL) - 52.08 pkt.
Jest to urokliwa, zadziorna i eteryczna propozycja tanga z paso doble. Taka polsko-francusko-hiszpańsko-kanadyjska wersja tanga romantycznego ;). I jak to się stało, że nie weszli do drugiej części zawodów? Nie mam pojęcia. I ogólnie ten 1 pkt. odjęcia za przekroczenie czasu podnoszenia :( :( :(  Why?!

23. Teodora MARKOVA / Simon DAZE (BUL) - 52.07 pkt. PB
To tango, z tych malowniczych i wytańczonych ;).

24. Victoria MANNI / Carlo RÖTHLISBERGER (SUI) - 50.63 pkt. 
Ich tango i swing jest takie sentymentalno-sensualne.

25. Katerina BUNINA / German FROLOV (EST) - 44.82 pkt.
Idą w zmysłowość. To taki obraz dwojga ludzi... spędzających czas wieczorową porą... w kafejce w Buenos Aires.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.