sobota, 9 lutego 2019

Mińsk 2019: Programy dowolne par sportowych,

czyli pierwsze rozstrzygnięcia po Mistrzostwach Europy 2019


Chyba mało kto, tak długo i wytrwale czekał na mistrzowski tytuł, jak oni. Vanessa James i Morgan Cipres (FRA) ze światowym rekordem pokonali rosyjskie duety i stanęli na najwyższym stopniu podium. Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov oraz Aleksandra Bokiova / Dmitrii Kozlovskii zdobyli odpowiednio srebro i brąz.1. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) - 225.66 pkt. PB / WR
149.11 pkt. za program dowolny, czyli ich PB i WR, dał im PIERWSZE upragnione złoto. A czekali na nie długo - siedem lat - raz w 2017 udało im się zdobyć brąz, a tak to krążyli między czwartym a szóstym miejscem.

Jaki był ich program dowolny w Mińsku? W ocenie za jakość wykonania uzyskali ponad 20 pkt. więcej niż ocena bazowa. Rozbudowane i niezwykle trudne wejścia do elementów, sekwencja choreograficzna opracowana na pograniczu utraty równowagi i doskonałe zachowanie partnera w trójkombinacji  - gdy Vanessa opóźniła swoje skoki, Morgan w trakcie skoków wyczekał i zsynchronizował swoje - to po prostu mistrzostwo. Nie zaszkodził im nawet jeden pkt. odjęcia za przekroczenie czasu programu... A komponenty jakie zaserwowali w Wicked Game bajeczne. Podsumowując: można się zatopić w tym widowisku.

2. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 218.82 pkt.
144.92 pkt. za FP to ich rekord kariery. Jednak nie wiem czy są tak do końca zadowoleni. Dwa lata z rzędu byli mistrzami Europy, a tu jednak musieli ustąpić miejsca zmotywowanym i zdeterminowanym ;) Francuzom.

Mimo tego zachwycające widowisko The Winter - Balmorhea zawierał popisowe elementy poza-skokowe (nawet potrójne podnoszenie twistowe i spirala śmierci uzyskały poziom 4) i większość poprawnych skoków. Większość bo jednak problemem był ten 3T, który miał być w kombinacji, ale nic z tego nie wyszło, a w dodatku jeszcze został zdegradowany - ten u Evgenii, ale jak wiadomo traci na tym wspólnie duet. Także w tym roku Evgenia i Vladimir mają srebro.

3. Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII (RUS) - 205.28 pkt. PB
132.70 pkt. (PB) to nie tylko trzecia nota za FP, ale nota pozwalająca wskoczyć debiutującym Rosjanom z miejsca czwartego po SP, na podium. Problem mieli podobny jak Evgenia i Vladimir, a mianowicie, nie było kombinacji zaczynającej się od 3T.Chociaż tu był problem u partnera. Ale pozostałe elementy Dziadka do Orzechów wykonali bez zarzutu, więc radość musi być :) Mocnymi, a w zasadzie cudownymi skokami w ich wykonaniu są potrójne Salchowy (jeden solo, drugi wyrzucany).

4. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) - 205.14 pkt. PB
Wprawdzie przez 131.44 pkt. stracili miejsce na podium. Ale w porównaniu z poprzednimi ME awansowali o dwie pozycje. Mieli małe, ale jednak kosztowne usterki.

5. Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN (RUS) - 185.92 pkt.
120.03 pkt. za FP to szósta nota zawodów. Wyprzedzili ich Niemcy, ale tylko o 0.45 pkt. więc Daria i Denis bez przeszkód obronili piąte miejsce. Chyba nie ma wątpliwości, że wykorzystali swoją szansę i zadebiutowali udanie. Nawet z tym upadkiem przy 3Lo.

źródło: oczywiście Prt Sc ISU

W zawodach udział wzięło dziesięć duetów, w związku z tym każdy z nich odnotował awans w porównaniu do poprzednich mistrzostw, kiedy było osiemnaście (rok 2016), bądź czternaście par (rok 2017).

Ich osiągnięcia przedstawiają się następująco:
6. Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT (GER / 120.48 / 180.56) - dwa lata temu byli 12. 
7. Laura BARQUERO / Aritz MAESTU (ESP) - rok temu byli 11. 
8. Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA-KORDEIRU (CRO) - rok temu byli 12. 
9. Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI (ITA) - dwa lata temu byli 11.
10. Zoe JONES / Christopher BOYADJI (GBR) - dwa lata temu byli 14.

Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) także mogli awansować, ale po kłopotliwym SP wycofali się z zawodów. Jednak nie dziwi taka decyzja, bo awans może by był, ale nie taki na jaki liczyli.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.