poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Internationaux de France: zapowiedź solistów

To będzie drugi złoty medal dla Nathana Chena (USA)?
 Przecież na Skate America musiał wygrać ;) bo jak to u siebie nie wygrać? ;) I to jeszcze takiemu utytułowanemu zawodnikowi. To jak to tak nie wygrać? ;)We Francji będzie też Shoma Uno (JPN). Czyli ten zdolny, starający się wypaść na 200% swoich możliwości z czego ostatnio zostaje jakieś 70, więc ciągle pozostający tuż za tymi najlepszymi z najlepszych. Czy w  tym sezonie odbije się od lodu i nawiąże walkę z Chenem? Będzie mu trudno, tak bez wiodącego trenera. Jak już wiemy Shoma nie wytrwał u  Eteri i ten sezon zamierza eksperymentować sam. Tak nie całkiem sam bo skoków uczyć go będzie Takeshi Honda, artyzmu we wrześniu Stephan Lambiel. Jednak żaden z nich nie będzie jego głównym trenerem. To bardzo odważna decyzja, ale też ostatni sezon, by zaryzykować nim podejmie ostateczną decyzję co do wyboru trenera. W przyszłym sezonie zaczną się eliminacje do Igrzysk, więc trzeba mieć już jasny plan.

Podobnie Alexander Samarin (RUS) tamten sezon miał prawie udany. Prawie, bo było to 12. miejsce na MŚ. Ale może poprzedni sezon okaże się tym przełomowym i teraz będzie tylko lepiej ;)

Na tafli w Kanadzie jest i ten zaprawiony w boju (nie chcę pisać weteran, ale być w seniorach od 2006 roku to jest wyczyn ;)) Sergei Voronov (RUS). Jako 6. zawodnik Finału 2019, znajduje się w gronie faworytów.

Tu w Kanadzie przypadnie także pierwszy start w cyklu mistrza świata juniorów. Tomoki Hiwatashi (USA) będzie miał okazję zmierzyć się z Nathanem na międzynarodowej imprezie.

Ciekawe czy czarnym koniem w rywalizacji o podium nie okaże się Kévin Aymoz (FRA)?Lista startowa:

Nicolas NADEAU (CAN)

Kevin AYMOZ (FRA)

Romain PONSART (FRA)

TBD (FRA)

Moris KVITELASHVILI (GEO)

Daniel SAMOHIN (ISR)

Shoma UNO (JPN)

Alexander SAMARIN (RUS)

Anton SHULEPOV (RUS)

Nathan CHEN (USA)

Sergei VORONOV (RUS)

Tomoki HIWATASHI (USA)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.