poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Skate Canada: zapowiedź par tanecznych

Przy okazji zawodów w Kanadzie pora wspomnieć, że Kaitlyn Weaver i Andrew Poje robią sobie przerwę. Jak zapowiadają przynajmniej do końca roku. W tej sytuacji to Piper Gilles / Paul Poirier (CAN) stanowią najmocniejszy punkt kanadyjskich tańców. Chyba, że debiutujący w cyklu mistrzowie świata juniorów Marjorie Lajoie / Zachary Lagha (CAN) okażą się lepsi od bardziej doświadczonych kolegów z kraju. Będzie to taka wewnątrz kanadyjska rywalizacja, niż walka o złoto.

Na Skate Canada do zwycięstwa jednak typowani są medaliści z MŚ Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA). Przypomnę, że Amerykanie będą świeżo po zawodach w USA. Jak widać szybko się odrobią z punktami GP. I jeśli wygrają dwa razy z rzędu szybko mogą mieć miejsce w Finale :)Sprawa kolejnych miejsc na podium jest otwarta. Największe szanse mają Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA), którzy w zeszłym sezonie weszli do finału. Ale i Sara Hurtado / Kirill Khaliavin (ESP) czy wspomniani Gilles/Poje mogą pokusić się o medal. W końcu w rankingu GP 2018 zajęli odpowiednio 7. i 8. miejsce.

Tutaj będą też żądni medali Lilah Fear / Lewis Gibson (GBR) i nowo zestawiony duet  Caroline Green / Michael Parsons (USA). Michael razem z siostrą Rachel zdobyli złoto MŚJ 2017, wywalczyli brąz GP Japonii'18, a w cyklu challengera plasowali się na drugich miejscach, więc poprzeczka jaką musi dosięgnąć Caroline jest wysoko.


Lista startowa:

Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN)

Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA (CAN)

Haley SALES / Nikolas WAMSTEEKER (CAN)

Lilah FEAR / Lewis GIBSON (GBR)

Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN (RUS)

Betina POPOVA / Sergey MOZGOV (RUS)

Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP)

Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA)

Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA)

Caroline GREEN / Michael PARSONS (USA)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.