wtorek, 27 sierpnia 2019

Pierwsze i zapowiedź kolejnych punktów z cyklu Junior Grand Prix 2019/20

Od 21 sierpnia trwają zawody z cyklu juniorskiego grand prix. Na tafli we francuskim Courchevel do rywalizacji przystąpili: soliści, solistki i pary taneczne. Pary sportowe zobaczymy już niebawem. Od jutra ruszają zawody w Lake Placid (USA).W tym sezonie u juniorów największe emocje wzbudzają prezentacje kroków tańca rytmicznego Tea Time Foxtrot. Nie powiecie, że nie... 😀 😀 😀 😀  Twórcy Sylwia Nowak-Trębacka, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev spędzili pracowity okres ucząc młodych adeptów łyżwiarstwa doskonałych ruchów, kroków, wyczucia stylu ich tańca.

#I'm so excited about that

Na podium solistek znalazły się:

1. Kamila VALIEVA (RUS/ 200.71)
- ciekawe czyją jest podopieczną? W programie krótkim przydarzył się upadek i ... trzecie miejsce. W dowolnym też nie obyło się bez spotkania z lodem, ale poczwórny toeloop nie miał sobie równych, więc poszybowała na najwyższy stopień podium :) Taki to jej debiut ;)

2. Seoyeong WI (KOR / 191.07)
- czy to będzie jakaś nowa gwiazda pokroju Yu Ny Kim? Na razie nie wiadomo ;). Jest dobra, ale nie ma jeszcze spektakularnych wyników...

3. Maiia KHROMYKH (RUS / 179.32)
- znów nudne pytanie, kto czuwa nad Maiią? ;) Po SP była pierwsza. W dowolnym popełniła kosztowne błędy i za sam przejazd miał pkt. dopiero na 5. miejsce. Ale po zsumowaniu podium jest :)

 Na podium solistów znaleźli się:

1. Yuma KAGIYAMA (JPN / 234.87)
- chciałam napisać, że to nowa juniorska gwiazda, bo nadwyżka jaką uzyskał nad rywalami, jest miażdżąca, ale jeszcze się wstrzymam. Poczekam, na czyściuteńki przejazd ;)

2. Aleksa RAKIC (CAN / 200.71)
- to się nazywa mieć szczęście. Za poszczególne programy uzyskiwał trzecie noty, ale łącznie... wyszło na srebro ;)

3. Andrei KUTOVOI (RUS / 198.06)
- Andrei zasługuje na tytuł "mistrza awansów". Z 9. lokaty po SP, z 2. programem dowolnym wskoczył na 3. miejsce. Brawo za mocny debiut.

Na podium par tanecznych stanęli:Y

1. Elizaveta SHANAEVA / Devid NARYZHNYY (RUS / 163.90) 
- za taniec rytmiczny uzyskali drugą notę zawodów, ale w tym za pierwszą sekcję kroków Tea Time Foxtrot, zdobyli czwarty poziom. Za drugą już drugi. Jak widać, to nie taka prosta sprawa dogonić mistrzów  :)

2. Loicia DEMOUGEOT / Theo le MERCIER ( FRA /  161.01)
- a może Loicia i Theo w przyszłości dorównają G. Papadakis i G. Cizeronowi ;). Wygrali taniec rytmiczny (ale bez poziomów czwartych za TTF)

3. Ekaterina KATASHINSKAIA / Aleksandr VASKOVICH (RUS / 151.65)
- starta duetu do dwóch pierwszych duetów poważna. Ale jak się zdobywa podium 0.29 pkt. nadwyżki, to się skacze z radości ;) Dodam, że jako drugi duet uzyskał poziom 4, za 1 sekcję kroków "TTR".W zawodach we Francji brali udział i nasi juniorscy zawodnicy.
Julia Kierul zdobyła 97.61 pkt. i zajęła 30. miejsce, Jakub Lofek 121.45 pkt. (miejsce 16.) a Olivia Oliver / Joshua Andari 99.36 pkt. (miejsce 18.). Dla wszystkich były to debiuty w cyklu i ich pierwsze oficjalne rekordy kariery! :)

Ponownie zobaczymy ich na JGP w Polsce. W Gdańsku w ramach jednego startu, wystąpią także Oliwia Borowska i Filip Bojanowski, Oliwia Rzepiel oraz Egor Khlopkov.

Dwa starty w cyklu mają zaplanowane Ekaterina Kurakova i Kornel Witkowski. Nim wystąpią w Polsce, punkty zdobywać będą na zawodach na Łotwie. Szczególnie wielkie nadzieje na wysoką lokatę budzi Ekaterina. Młodziutka solistka reprezentująca nasz kraj ma na swoim koncie kilka złotych medali z różnych międzynarodowych zawodów. Teraz przyszedł czas na debiut na tych poważnych bo pod "patronatem" ISU.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.