piątek, 2 sierpnia 2019

Skate America: zapowiedź solistek

Na Skate America brązowa medalistka Finału 2018/19 Elizaveta Tuktamisheva (RUS) zmierzy się z podopiecznymi Eteri Tutberidze. Z wicemistrzynią świata Elizabetą Tursynbaevą (KAZ) i pierwszą z tej grupy młodziutkich "niebezpiecznych" Rosjanek, czyli wicemistrzynią świata juniorów Anną Shcherbakovą

Już na początku zapowiada nam się pojedynek na najtrudniejsze skoki. Potrójnego axla Elizavety z poczwórnym salchowem Elizabet i z być może w końcu udanym - poczwórnym lutzem Anny.


Gospodarze zawodów na pierwsze starcie wystawiają Bradie Tennell. Czyli, tą mającą w zeszłym sezonie wiele udanych pojedynczych programów (raz wychodził program któki, raz dowolny). Drugą zawodniczką z USA jest powracającą po kontuzji Karen Chen. Po czwartym miejscu na MŚ 2017, zapowiadała się jako silne wsparcie amerykańskiego teamu, teraz znów musi budować swoją pozycję. Na opublikowanej niedawno liście amerykańskiej kadry, jest w tym drugim składzie. W pierwszym są Baradie, Mariah Bell i mistrzyni USA Alysa Liu.

 Kim będzie trzecia reprezentantka USA na zawodach w USA? Tego jeszcze nie wiemy.

Czarnym koniem zawodów może okazać się Kaori Sakamoto (JPN). Czyli ta która na MŚ'19 w programie krótkim uplasowała się na drugim miejscu (ostatecznie była 5). Widać nawet bez spektakularnych skoków (Kaori skacze 3lutza solo i 3F+3T) można być wysoko. Nie małe szanse na podium ma także jej rodaczka Mako Yamashita, która rok temu zdobyła srebro na GP Kanady i skacze ciekawą kombinację 3Lz+3T+2T. A gdzie w tej małej japońskiej rywalizacji znajdzie się Wakaba Higuchi? Dwa lata temu byłą srebrną medalistką świata, rok temu nie było jej wcale. W tym...


Lista startowa solistek:

Veronik MALLET (CAN)

Wakaba HIGUCHI (JPN)

Kaori SAKAMOTO (JPN)

Mako YAMASHITA (JPN)

Elizabet TURSYNBAEVA (KAZ)

Eunsoo LIM (KOR)

Stanislava KONSTANTINOVA (RUS)

Anna SHCHERBAKOVA (RUS)

Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS)

Karen CHEN (USA)

Bradie TENNELL (USA)

TBD (USA)

1 komentarz :

  1. Jako wierny fan ,,Teamu Tutberidze" pozostaje mi trzymać mocno kciuki za Shcherbakovą (mniej trochę za Tursynbaevą). Mam nadzieje, że utrze nosa starszym koleżankom.

    OdpowiedzUsuń

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.