czwartek, 13 grudnia 2018

FGP 2018/19: programy krótkie par sportowych

Sensacja! Sensacja! Cheng Peng i Yang Jin z Chin liderami po programie krótkim! Drudzy to Natalia Zabijako i Alexnader Enbert! 

Tak na pewno, jakiś sprzedawca na początku XX wieku, reklamowałby nowy numer gazety codziennej. I miał by rację, w końcu to nie mały wyczyn w wykonaniu tych par. Niezależnie od dalszych rozstrzygnięć ich programy krótkie wypadły lepiej niż programy medalistów MŚ 2018.
Cheng PENG / Yang JIN (CHN / 75.69 / PB) niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Ich czysty program zwierał 3T i potrójnego wyrzucanego Rittbergera; podnoszenie twistowe z poziomu 3 i pozostałe elementy z poziomu 4. Łącznie, ocena za jakość wykonania przysporzyła im około 10 dodatkowych punktów za technikę. W komponentach uzyskali nieco mniej niż trzy kolejne pary, ale i tak wyborna Ophelia zapewniła im najwyższy wynik dotychczasowej kariery (33.40 pkt.).

Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS / 75.18 / PB) oprócz małej straty w jakości wykonania kombinacji piruetów, pozostałe elementy wykonali naprawdę dobrze (chociaż bez poziomów 4). A już na pewno rewelacyjnie zaprezentowali (a w zasadzie to zaprezentowała Natalia) potrójnego wyrzucanego Rittbergera. I tak poważny Alexander Nevski zapewnił im znakomitą lokatę.

Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS / 74.04) ups, ups, ups! Niestety Evgenia upadła w 3T. I chociaż pozostałe elementy były genialne, w tym potrójny wyrzucany Lo, cztery elementy poza-skokowe na poziomie 4 i kroki na 3, a rozrywkowe I got you zdobyło najwięcej pkt. za komponenty, to jednak Wicemistrzowie Świata uplasowali się - dopiero - na trzeciej pozycji.

Podobnie i dla Vanessy JAMES i Morgana CIPRES'a (FRA / 71.51) ten Finał nie rozpoczął się po ich myśli. Czwarte miejsce to dużo poniżej oczekiwań brązowych Mistrzów Świata 2018. Ich osobliwy program Uninvited - Alanis Morisette, wprawdzie zawierał dwa elementy z poziomu 4 (piruet, podnoszenie), trzy z 3, a wszystkie z nich uzyskały wysoką notę za jakość wykonania jednak kłopoty przy 3T solo i potrójnym wyrzucanym Flipie, zaprzepaściły im pozycję liderów.

Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA / 69.77) hmmm. Zaczęli od udanego 3S, ale zaraz po nim niedobrze podziało się w potrójnym twiście (tylko poziom 2) i w potrójnym wyrzucanym Rittbergerze. Później Włosi otrząsnęli się z niepowodzeń i walecznie zawalczyli o elementy poza-skokowe (trzy z nich to poziom 4, kombinacja piruetów poziom 3). W popowo - rockowej balladzie Never Tear Us Apart, jako jedni z nielicznych, jako drugi element wykonują potrójnego twista (większość par "ustawia" go na samym początku). Taki układ mają jeszcze Peng/Jin.

Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN (RUS / 61.24), czyli Mistrzowie Świata Juniorów 2018, chociaż zamykają stawkę, to jednak stawka ta składa się z najlepszych z najlepszych (żeby startować w cyklu GP, trzeba mieć odpowiednie osiągnięcia). W przejmującym When Winter Comes, nie wyszły im skoki (3T, 3FTh), ale potrójny twist z poziomu 4 zrobił nie małe wrażenie.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.