niedziela, 30 grudnia 2018

Podsumowanie CS w Tallinie

W Tallinie w konkurencji par tanecznych podium przedstawiało się następująco: 1. Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA / 180.22), 2. Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS / 179.78), 3. Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev (POL / 178.43 ) :). Więcej na ten temat było już TUTAJ. Wśród medalistów nie były to znaczące różnice, ale czwarty duet Sofia Evdokimova / Egor Bazin (RUS) stracił do Natalii i Maksyma aż 10.12 pkt.
W konkurencji solistów, po ostatnio zagubionej formie, Maxim Kovtun (RUS / 247.55 / PB) odnalazł się na czele stawki. Programy nie były najczystsze, miały upadki, dokrętki i niezaliczonego 2T, ale jednak imponująca kombinacja 4S+3T w SP oraz trzy skoki poczwórne (4T+2T, 4S, 4T) w programie dowolnym to i tak niezły dorobek techniczny. Bardzo dobre elementy poza-skokowe (przeważnie z poziomu 4) również przyczyniły się do uzyskania zadowalających wyników. 

Srebro wywalczył Vincent Zhou (USA / 234.25). W swoim repertuarze ma poczwórne Lutze solo i poczwórne Salchowy w kombinacji (po dwa na każdy program), ale w Tallinie każdemu z nich brakowało pełnej rotacji.

Brąz zdobył Anton Shulepov (RUS / 230.30). Anton nie skacze skoków poczwórnych, ale za to piruety ma na najwyższym poziomie. 

Łukasz Kędzierski (POL / 152.85) i Erik Matysiak (POL / 127.67) zajęli odpowiednio 19 i 22 miejsce. Najmocniejszymi skokami Łukasza były 3T, 3Lo czy 3Lz w programie dowolnym, u Erika wysokiej jakości podwójne Axle.

Najlepszą solistką okazała się Serafima Sakhanovich (RUS / 202.62 / PB). Programy miała prawie czyste. Jej jedynym poważnym błędem, który może rzutować na przyszłość, to nieczysta krawędź w 3Lutzie. Wcześniej na Alpen Trophy (gdzie była drugą) problem ten pojawił się tylko w SP, gdy skakała kombinację 3Lz+3T. Na zawodach w Estonii zmieniła zestaw skoków i teraz skacze 3F+3T.

Srebro wywalczyła debiutująca w seniorach Ting Cui (USA / 199.79), która skacze kombinację 3Lz+3T (chociaż w FP nie wyszła). A brązowy medal, z widoczną stratą do dwóch pierwszych miejsc, zdobyła Viveca Lindfors (FIN /185.44).

W konkurencji par sportowych złoto trafiło do Miriam Ziegler / Severin Kiefer (AUT / 184.60). Znaczny dorobek z SP, ocalił ich najwyższy stopień na podium. Ponieważ sam program dowolny zdobył drugą notę. Głównym powodem niższych not, był upadek Miriam po 3T i w efekcie brak dwóch podwójnych toeloopów. Severin widząc co się stało skoczył tylko 3T+2T.

Srebrni medaliści Tarah Kayne / Danny O'Shea (USA / 177.69) zaprezentowali czwarty program krótki i pierwszy dowolny, więc z awansu na drugie miejsce powinni się cieszyć.

Na trzecie miejsce z drugiego spadli Jessica Calalang / Brian Johnson (USA / 172.31). Atutami ich programów są spirale śmierci, które uzyskały 4 poziom trudności oraz potrójne wyrzucane Lutze.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.