piątek, 14 grudnia 2018

FGP 2018/19: tańce rytmiczne par tanecznych

W tańcu rytmicznym kilka duetów uzyskało poziom 4 za jedną z sekwencji kroków tanga romantycznego, ale nie byli to liderzy, czyli Madiosn Hubbel i Zachary Donohue. Taki poziom zdobyli drudzy Charlene Guignard i Marco Fabbri, trzeci Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov oraz piąci Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro.


Duetów z dwoma poziomami 4 nie było.


Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA / 80.53 / PB) mimo, że za kroki tanga uzyskali 1 i 2 poziom, to jednak trudność pozostałych elementów oraz jakość wykonania każdego z nich i tak pozwoliły Wicemistrzowie Świata 2018 na uzyskanie najwyższej noty za technikę. A już ich Tango Astora Piazzolli, w którym są tak zapatrzeni w siebie, że otaczający ich świat przestaje istnieć (taki zamysł) potwierdził ich zrozumienie tematu ;).

Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA / 78.30 / PB) wspięli się, a raczej weszli tanecznym krokiem tanga (pierwsza sekcja to poziom 4) na wyżyny tuż za Madiosn i Zacharego. W Twizzlach Marco nie uzyskał poziomu 4, ale i tak jakość (+4) zrobiła swoje. Tango Romantica Lino Cannavacciuvolo'a w interpretacji Włochów to powiedziałabym, że jest takim melodramatycznym przedstawieniem niż czystym romantyzmem.

Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS / 77.33) to kolejni szczęśliwcy, których miejsce w pierwszej trójce nie było tak oczywiste. Wynik uzyskany w Vancouver nie jest wprawdzie ich rekordem kariery, ale to tylko kwestia 0.58 pkt. różnicy. Jednak w finałowej rywalizacji rezultat 77.33 pkt. wystarczył by marzyć o pozostaniu na podium. Ponadto za ich umiejętnościami przemawia: 4 poziom za pierwszą sekcję kroków tanga oraz Twizzle. Słabiej było w podnoszeniu tylko poziom 2. Natomiast komponenty ich lirycznego i zmysłowego tanga Verano Porteno, zyskały uznanie i sędziowie chętnie sięgali po noty 9 z ułamkiem.

Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS / 77.20) za swoje brawurowe i naszpikowane wyrazistymi łączeniami tango z paso doble - Malaguena, uzyskali drugą notę za komponenty. Czwarte miejsce przysporzył im bazowy poziom za pierwszą sekcję kroków tanga (druga to już poziom 3). W konsekwencji przez 0.13 pkt. uplasowali się niżej od swoich rodaków Victorii i Nikity, którzy w tym zestawieniu nie mają tylu sukcesów co Alexandra i Ivan.

Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO (RUS / 72.98) ich prezentacja tanga wyznacza charakterne Besame Mucho. W technice na pierwszy plan wysuwają się elementy z 4 poziomem trudności. A mowa tu o Twizzlach, podnoszeniu i ...drugiej sekcji kroków tanga romantica. Swój udział w Finale obok wysokich miejsc (3 i 2), zawdzięczają także absencji Gabrielli Papadakis / Guillaume'a Cizerona (FRA), którzy z powodu kontuzji Cizerona wzięli udział tylko w jednym z zawodów cyklu.

Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA / 71.33 / PB) poziom 4 uzyskali za Twizzle i podnoszenie, za obydwie sekcje kroków tanga romantica poziomy pierwsze. Ich tango Vuelvo al Sur - Juan Carlos Caceres przede wszystkim cechuje lekkość i zwiewność poruszania się po tafli.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.