niedziela, 23 grudnia 2018

Finał Grand Prix 2018/19: pary sportowe

Vanessa James / Morgan Cipress awansujący do Finału z miejsca pierwszego, po chwilowych kłopotach w programie krótkim, wywalczyli złoty medal. Cheng Peng / Yang Jin przeskoczyli o dwa miejsca w stosunku do kwalifikacji i zdobyli srebro, a Evgenia Tarasova / Vladimi Morozov - brąz.Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA / 148.37 / PB / WR) tym razem nic złego się nie wydarzyło... no może poza tym odjęciem 1 pkt. za przekroczenie czasu. Jednak nawet ze "skradzionym" punktem, okazali się najlepsi. Za Wicked Game, zaprezentowanym z ogromną powagą, z pewnością swojej siły, z odważnymi podnoszeniami (brawo Vanessa) i nieskazitelnymi skokami (m.in. 3T+2T+2T) ustanowili nie tylko personalny, ale i światowy rekord. 

Cheng PENG / Yang JIN (CHN / 141.21 / PB) program La Vie en Rose nabiera coraz większej estetyki i wyrafinowania. Tym samym duet pokazuje, że nie są tylko zabawnymi zawodnikami, nie liczącymi się w walce o medale. Srebro w Finale GP i pierwsze miejsce w SP, mówi samo za siebie. Jedynym mankamentem tego programu to mało punktowane skoki. Gdy inne pary skaczą potrójne skoki solo (głównie 3S) i trójkombinacje (np. 3T+2T+2T), Cheng i Yang stawiają na 2S i kombinację 3T+2T. To na MŚ może być za mało. Na ich korzyść przemawia jednak jakość tych skoków. W Vancouver wszystkie elementy wykonali bezbłędnie i sędziowie przyznali im ponad 18. pkt. za jakość wykonania. O wzroście formy przekonują także świeżutkie rekordy kariery, więc może przy odrobinie szczęścia powalczą o / zdobędą najważniejsze podium sezonu?

Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS / 140.16) ich wybór The Winter nie należy do najłatwiejszych w interpretacji. Dobrze, że Evgenia i Vladimir to nie nowicjusze (chociaż są bardzo młodzi) i perfekcyjnie przekazują odbiorcy treść wybranego utworu. Niepowodzenie pojawiło się w dwóch momentach. Przy trójkombinacji, gdzie zamiast jednego z 2T, Vladimir skoczył pojedynczego (3T+1T+2T) i to w słabej jakości oraz przy ratowanym wyrzucanym potrójnym Flipie. Pozostałe elementy to już inna historia :) Szczególnie imponujący jest ten ich potrójny twist, którego wykonują na 4 poziomie trudności i za którego od sędziów uzyskują +4 i +5.

Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS / 125.89) spadli z miejsca drugiego jakie zajmowali po SP, aż na czwarte. Najwięcej pkt. stracili, za pierwsze podejście do podnoszenia lassowego. Alexander nie uniósł partnerki i chociaż  zaraz się poprawili, to drugie podejście nie zostało im zaliczone :(. Natomiast dużo pkt. w niepokojącym Toi et Moi (Igor Krutoi) zyskali za 3T+2T+2Lo, za potrójnego wyrzucanego Rittbergera i za trudność spirali śmierci (poz. 4).

Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA / 117.86) nie utrzymali formy na Finał. Jako Tristan i Izolda skończyli na ostatnim - szóstym - miejscu. Włochów uratował jednak SP, więc mogą cieszyć się z miejsca 5. Być może dla Nicole i Matteo jest to mały krok ku najlepszym lokatom, ale wielki dla Włoskiego łyżwiarstwa w konkurencji par sportowych. Po raz  pierwszy ich duet wszedł do Finału.

Mistrzowie Świata Juniorów 2018 Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN (RUS / 125.57 / PB) w swoim debiucie od razu weszli do Finału. W samym programie dowolnym byli piąci. Ich promienny i przyjazny Wielki Gatsby zawierał trójkombinację 3T+2T+2T i wiele poziomów 4, w tym za potrójne podnoszenie twistowe. Jednak nie udało się im awansować i zostali na ostatnim miejscu.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.