poniedziałek, 31 grudnia 2018

Srebrne Golden Spin

Na koniec roku podsumowanie ostatnich zawodów z serii challengera, czyli Golden Spin of Zagreb. Jak już wiadomo, wszem i wobec, Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev wywalczyli tam srebrny medal. A jak jeszcze ktoś nie wie, to więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ. ;)


W tańcach przed Natalią i Maksymem uplasowali się Piper Gilles / Paul Poirier (CAN /  złoto), za nimi Betina Popova / Sergey Mozgov (RUS / brąz).

Konkurencję solistów wygrał Jason Brown (USA / 263.42 / PB). Amerykanin nie miał skoków poczwórnych, ale za to czyste programy, wykonane z właściwą mu swobodą jazdy, dały mu czwarte złoto w karierze startów na CS. W samym programie krótkim był drugi, ale ostatecznie zdołał zgarnąć najcenniejszy krążek.

Mikhail Kolyada (RUS / 253.14) w pierwszym dniu zmagań był najlepszy i uzyskał PB - 97.04 pkt. Czysty program krótki z kombinacją 4T+2T, dawał nadzieję na zdobycie trzeciego w tym sezonie złota CS. Jednak program dowolny z upadkiem po 3Lo, a ponadto tylko pojedynczy Axel i tylko podwójny Salchow, zaprzepaściły okazję na wygraną. Nawet mając kombinację 4T+3T Mikhail nie obronił pozycji lidera i ostatecznie był drugi.

Brązowy medal wywalczył Alexander Samarin (RUS / 237.84). Rosjanin w SP czysto wykonał kombinację 4Lz+3T, jednak szkoda, że w FP ten Lz zakończył się upadkiem.

Na miejscu czwartym (z szóstym wynikiem za FP) uplasował się Daniel Samohin (ISR), a na piątym (z szóstym SP i czwartym FP) Daniel Grassl (ITA). Ten ostatni w SP czysto wykonał 4Lo. Natomiast w FP 4Lz i 4Lo solo, nie miały pełnych rotacji.

Także w konkurencji solistek złoto trafiło do USA. Bradie Tennell (USA / 202.41) zaprezentowała czysty program krótki oraz 3/4 programu dowolnego ;). Problemy pojawiły się w drugiej połowie FP, w trzech kolejno występujących po sobie elementach skokowych. Mimo tego przez cały czas trwania zawodów Amerykanka była numerem jeden. Bradie podobnie jak Alina Zagitova, skacze kombinację 3Lz+3Lo, z tą różnicą, że tylko (i aż) w programie dowolnym. W SP stawia na 3Lz+3T.

Anastasiia Gubanova (RUS / 198.65 / PB) podobnie jak zwyciężczyni, w SP miała kombinację 3Lz+3T, a w FP 3Lz+3Lo. I podobnie  jak Bradie miała czysty SP i kłopotliwy FP. Jedynymi różnicami było to, że Bradie miała trzy usterki a Anastasia dwie oraz to, że Rosjanka zdobyła niższe noty za poszczególne segmenty. Ostatecznie z dwoma drugimi wynikami,stała się właścicielka srebra.

Mariah Bell (USA / 196.60) z czwartym SP i trzecim FP, zdołała zająć ostatnie miejsce na podium.

Z wyraźnymi stratami do podium na 4 miejscu uplasowała się Anastasiia Guliakova (RUS / 188.90 / PB), a na 5 Maria Sotskova (RUS / 179.72 / PB). Jednak dla obydwóch uzyskane noty, stały się nowymi rekordami kariery. Tylko, że dla Anastasii to jest to początek przygody w seniorach, a dla Marii czwarty sezon CS.

W konkurencji par sportowych złoto trafiło do Rosji, ale dwa pozostałe medalowe miejsca należały do USA.

Alisa Efimova / Alexander Korovin (RUS / 183.89) najlepsi w programie krótkim i drudzy w dowolnym, "nie oddali" najwyższego stopnia na podium. Te 0.75 pkt. straty w FP nie mogło im zagrozić.

Ogólnie to żaden z dziewięciu duetów, nie popisał się przynajmniej jednym czystym programem. Dlatego kolejność, można by rzec, "ustaliła się" na podstawie najmniej popsutych występów. I tak: trzeci w SP i pierwsi w FP Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim (USA / 182.84) to srebrni medaliści, piąci w SP i trzeci w FP Deanna Stellato-Dudek / Nathan Bartholomay (USA / 176.44) to medaliści brązowi. Cały czas czwarci Fabienne Hase / Nolan Seegert (GER / 172.18) zachowali miejsce zaraz za podium, a drudzy w SP i piąci w FP Ashley Cain / Timothy LeDuc (USA / 169.67) spadli na tą niższą, piątą pozycję.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.