sobota, 29 grudnia 2018

Medaliści Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev

W Tallinie i Zagrzebiu wystartowali, nie kto inny jak Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Mało tego, wystartowali nie inaczej jak na medal, w zasadzie to na dwa medale... albo gwoli ścisłości to cztery. W końcu każdy dostał swój :):):)W Tallinie wraz z brązowym medalem Natalia i Maksym ustanowili nowe rekordy kariery, natomiast w Zagrzebiu zdobyli srebrny medal.
 
Passion for Tango na Tallinn Trophy wypadło nadzwyczajnie. Za pierwszą sekcję kroków Tanga Romantica Natalia i Maksym uzyskali, rzadko pojawiający się przy TR, 4 poziom trudności. Także śmiało można powiedzieć, że stali się członkami tej elitarnej (niepisanej) grupy romantycznych tancerzy, co do których kontroler/specjalista/asystent etc. techniczny nie mieli żadnych wątpliwości ;). 
 
Twizzle również uzyskały najwyższy, czwarty poziom. Podnoszenie i kroki to poziom 3, a 2TR - 2. W jakości wykonania elementów, zawodnicy z Torunia, zarobili dodatkowe 6.55 pkt. a w komponentach 31.96. W sumie ich płomienny i barwny taniec rytmiczny zdobył 69.42 pkt. (PB) i był trzecim tańcem zawodów. 

W samym tańcu dowolnym z notą 109.01 pkt. (PB) byli drudzy. W łącznej klasyfikacji nie zmienili pozycji i zachowali swoje trzecie miejsce na podium.

Natalia i Maksym w tańcu dowolnym wprowadzili zmiany, które szerokiej publiczności zaprezentowali właśnie w Tallinie (węższej już na Warsaw Cup ;). Kroki wykonywane na jednej nodze przenieśli tuż za podnoszenie po prostej, tym samym spychając choreograficzny piruet oraz podnoszenie stacjonarne na kolejne miejsca. Takie rozwiązanie, dało efekt przełamania ww. krokami, ciągu "piruet+podnoszenie+piruet choreograficzny+podnoszenie". Ryzyko zmiany układu już w trakcie startów, wydawałoby się takiego kosmetycznego, ale dla zawodników drastycznie zaburzającego przyzwyczajenia, zaowocowało wspomnianym rekordem :). Wow i brawo za odwagę i skuteczność! 

Ostatecznie z rekordowym wynikiem 178.43 pkt. podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej wywalczyli brązowy medal. Na podium przed Natalią i Maksymem z małą przewagą, znaleźli się Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA / 180.22) i Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS /179.78).Na Tallin Trophy wystartowali także Łukasz Kędzierski (miejsce 19) i Erik Matysiak (miejsce 22).

W Zagrzebiu Natalia i Maksym ustąpili jedynie ósmemu duetowi Igrzysk Olimpijskich 2018 Piper Gilles i Paul'owi Poirier'owi (CAN / 201.27). Srebrny medal reprezentanci Polski wywalczyli notami 66.06 pkt. za RD, 104.05 pkt. za FD oraz łączną notą 170.11.

Na Golden Spin wśród komponentów Passion for Tango najbardziej wyróżniały się wyrazista kompozycja tańca i interpretacja: love-hate relationship. W warstwie ukazującej relacje między partnerami to Natalia zdecydowanie nadaje ton ;). Jest niczym femme fatale z kina noir. Tak zwodzi i podpuszcza partnera, że on pozostaje bez szans - nawet jeśli jest ponurym twardzielem ;) I wszystko zakończy się romantycznym finałem.

W tańcu dowolnym duet pozostał przy zmienionym układzie elementów z Tallina i  ponownie spisał się na medal. Niespokojny i wywołujący niepokój a jednocześnie tajemniczy i hipnotyzujący obraz Bout Time + I Feel Like I'm Drowning + Bout Time za kompozycję uzyskał ponad 8 pkt. (dokładnie 8.20) a w pozostałych komponentach był bliski 8 ósemki.

Na wspomnianym Warsaw Cup, który odbył się w przeddzień zawodów w Estonii, Natalia i Maksym wywalczyli srebrny medal. Wynik 177.15 pkt. był zapowiedzią ich wysokiej formy, którą potwierdzili w Tallinie ustanawiając rekordy kariery.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.