środa, 19 grudnia 2018

Finał Grand Prix 2018/19: solistki

Podobnie jak u solistów, tak i u solistek kolejność z kwalifikacji nie pokryła się z kolejnością zajętą w Finale. Godnymi rywalkami zawodniczek z Rosji okazały się reprezentantki Japonii. A przynajmniej Rika Kihira.

Patrząc już tylko na Finał to kolejność w programie dowolnym pokryła się z kolejnością po programie krótkim, więc nic nie zmieniło się w końcowej klasyfikacji.


Rika KIHIRA (JPN / 150.61) swój znakomity i majestatyczny Beautiful Storm, rozpoczęła od potrójnego Axla, który okazał się Axlem podwójnym, zakończonym ratowaniem się przed upadkiem. Jednak zaraz po nim, już bez wątpliwości o rotację, wykonała kombinację 3A+2T. Pozostałe elementy tańca to już czysta poezja. Począwszy od kombinacji 3Lz+3T, przez trójkombinację 3Lz+2T+2Lo, 3F i na 3S kończąc, wszystkie skoki  zyskiwały na jakości. Ponadto elementy poza-skokowe (poza piruetem siadanym) uzyskały poziom 4, więc się trochę pkt. uzbierało ;)


Alina ZAGITOVA (RUS / 148.60), czyli najśliczniejsza Carmen ever, zaprezentowała czysty program. Jednak kombinacja, złożona z potrójnego Lutza i tylko 1T, niestety nie dała jej wiele pkt. Nawet fantastyczne elementy poza-skokowe (poz.4) oraz wykonane w premiowanej części kombinacje: 3Lz+3Lo, 3F+2T+2Lo jak i o 0.30 pkt. lepsze komponenty, nie przyniosły Alinie złota.

Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS / 144.67 / PB) barwna i kokieteryjna w Petite Fleur, w ocenie technicznej zbliżyła się do noty Riki Kihiry. Wprawdzie jej 3Axel nie był najpiękniejszy, ale był! Każdy kolejny element (w tym 3Lz+3T, 3S+2A+SEQ) wykonywała w bardzo dobrym stylu, więc sędziowie sięgali nawet po 3 i 4 pkt. uznania.

Kaori SAKAMOTO (JPN / 141.45) w drobiazgowo opracowanej i zaprezentowanej choreografii do muzyki Michael Nyman'a (Piano) popełniła jeden kosztowny błąd i upadła w ostatnim skoku trójkombinacji: 2A+3T+2T. Innymi kombinacjami Kaori były, już dobrze ocenione, kombinacje z 3 Flipem (jeden z 3T, drugi z 2T), ponadto elementy poza-skokowe uzyskały najwyższy poziom trudności.

Sofia SAMODUROVA (RUS / 136.09 / PB) z impetem wkroczyła na seniorską scenę. W brawurowym tańcu Burlesque, wyskakała wszystko co miała wyskakać (m.in. 3F+3T, 3Lz, 3Lo, 3S, 2A+3T, 3F i 2A+2T+2Lo), a gdzie miała (mogła) zdobyć poziomy 4 - zdobyła. Jeszcze musi przekonać sędziów, że chce wyższe noty za komponenty i za jakość wykonania ;).

Satoko MIYAHARA (JPN / 133.70) nieoceniona w komponentach Invierno Porteno (Astor Piazzolla, Antonio Vivaldi) i niedoceniona w skokach. Sędziowie już, któryś sezon dopatrują się u niej małych< i dużych<< dokrętek. Już czwarty start w FGP a nadal nie ma złota :(


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.