wtorek, 11 grudnia 2018

FGP 2018/19: programy krótkie solistów

Zgodnie z przewidywaniami, na dwóch pierwszych miejscach znaleźli się Nathan Chen i Shoma Uno. Nie zgodnie z przewidywaniami, ich programy zawierały usterki. Na trzecim miejscu w SP uplasował się rosnący w siłę Michal Brezina.

Najwyżej oceniony program krótki należał do Nathan'a CHEN'a (USA / 92.99 / PB). Amerykanin rozpoczął swój intrygujący i wciągający pokaz (Caravan) od doskonałego 3A i 4F. Niestety musiał ratować się po 4T i nie był w stanie dodać drugiego skoku (czyli nie było kombinacji). Za to popisowo wykonał elementy poza-skokowe (poziom 4) i zachwycił swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi oraz interpretacją. 

Na drugim miejscu uplasował się Shoma UNO (JPN / 91.67). Rockowy kawałek Stairway to Heaven w przekazie Shomy to nastrojowy i estetyczny obraz. Reprezentant Japonii zdobył o ułamki pkt. wyższą notę za komponenty niż Nathan Chen i zaprezentował ładną kombinację 4T+2T oraz 3A. Jednak nie najlepiej wyszedł mu 4F, a dodatkowo za kroki uzyskał poziom 3, więc nie udało mu się wyjść na prowadzenie. 

Na miejscu trzecim znalazł się Michal BREZINA (CZE / 89.21). W przejmującym występie Who Wants to Live Forever, wyskakał 4S+2T, 3F i 3A, a jego piruety uzyskały 4 poziom trudności. Jako jedyny nie popełnił żadnych błędów i w ocenie technicznej zbliżył się do wyniku Shomy. Po pierwszym dniu zmagań Rafael Arutunian na pewno był zadowolony. W końcu miał dwóch zawodników (Nathana i Michala) na "małym podium" Finału.

Tuż za plecami Michala, na czwartym miejscu, dogodną pozycję do ataku zajął Junhwan CHA (KOR / 89.07). W samej ocenie technicznej wygrał z Czechem, ale miał niższą (jednak nie niską) notę za komponenty. W niespokojnej propozycji S. Prokofiewa - Kopciuszek, Junhwan zawarł 4S (z małą dokrętką), czystą kombinację 3Lz+3T i obowiązkowo 3A. Wszystkie elementy poza-skokowe uzyskały poziom 4. 

Sergei VORONOV (RUS / 82.96) w towarzystwie Sergeia Rachmaninowa, odnotował najniższą notę za komponenty (40.40 pkt.). Sergei - łyżwiarz nigdy nie należał do tych "uduchowionych" artystów, ale ma swój konkretny styl, który ostatecznie współgra z "groźną" muzyką uduchowionego Sergeia - kompozytora. W warstwie technicznej, Voronov wybronił 4T, czysto wykonał kombinację 3Lo+3T oraz 3A. Poziom 4 uzyskał za piruet w pozycji wagi i za piruet siadany.

Ostatnie miejsce zajął Keegan MESSING (CAN / 79.56). Z kolei ten łyżwiarz odnotował najniższą notę za technikę (37.56 pkt.). Ale jego lekki styl jazdy bardzo pasuje do muzyki M. Bubble (You've Got A Friend In Me), także komponenty miał dobrze ocenione. W pierwszym dniu zmagań nie powiodła się kombinacja 4T+3T i 3A solo (zabrakło rotacji i w 4T i w 3A). Za to czysto wyszedł 3Lz.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.