piątek, 22 października 2010

GP Dzień 1: Golden Waltz czyli Pary Taneczne i Pary Sportowe

 Pary Taneczne

Druzgocąca przewaga 66,97
Meryl Davis i Charlie White - nie zawiedli, już na początku sezonu ich Twizzle ( Twizzl - najtrudniejszy technicznie element) wyglądają imponująco. Trochę się rozjechali w drugiej części ich kręcenia, ale i tak  -  dało im możliwość wyjścia na prowadzenie - bowiem całość  pokazu zasłużyła na wysokie oceny. W szczególności imponujące i jakże efektywne podnoszenie zapada w pamięci. Bogate wykończenia, głęboka harmonia, spójna całość. Klasyczny dobór podkładu muzycznego. Kroki ze zmianą stron - imponujące!

Kaitlyn Weaver / Andrew Poje - są na drugim miejscu. Wyglądali klasycznie, choć nie porwali mnie, nie skupiłam się na nich to i ocenić trudno. Ale sędziowie na pewno zauważyli wszystko i dlatego mają właśnie 58,69 punktów.

I proszę, proszę ...Złoci medaliści z Juniorskich zawodów MŚ  - E. Ilinykh/ N. Katsalapov- pokazali, że liczą się w czołówce i nie odpuszczą tak łatwo, Twizzle, charakteryzowały się  hmm dzikością, ale dobrze wykonane. Niezłe tempo programu, chociaż pod koniec, nieco osłabli..... Muzykę trzeba usłyszeć ;) Na początku pełna dramaturgii i grozy, później Tango - jakże ogniste. Bo jakież mogło by być inne?

Ale co najważniejsze młodzi Rosjanie pokonali nawet doświadczonych Włochów Anna Cappellini i Luca Lanotte - którzy zaoferowali nam łagodny kawałek i takąż samą interpretację Que Sera, Sera - no tak ,co będzie,  to będzie na razie będzie się na 4 miejscu. Występ był miły i można było się zrelaksować, i pobujać nie był gwałtowny i niebezpieczny jak to miało miejsce z ich Requiem!!!

Później na 5 miejscu po SD jest rodzeństwo M.Shibutani/ A. Shibutani - namieszało w stawce, tak łatwo nie odpuszczą. Chociaż ten upadek, tak nagle i niespodziewanie na pewno nie był im w smak To pan A, nastąpił Maii na suknie... Ona ładnie się prezentuje w podnoszeniach, chociaż cały program zbyt nerwowy i jak dla mnie szarpany. Może dlatego, że muzyka niby walc, a taki jakiś skoczny, zresztą jak u wszystkich par - widocznie ISU tak zarządziło. Twizzle ładne, chociaż nie najtrudniejsze, ale na tyle ile potrafią wykonali je poprawnie (no dobrze, na moje oko)
Kroki blisko siebie, pewnie - no cóż gdyby nie ten upadek.


Pozostałe pary zajęły miejsca do przewidzenia.

Short Par Sportowych i właśnie będzie krótko:
1. Qing Pang/ Jian Tong (CHN) - 67,10
- muzyka: Nocturne in C minor by Fryderyk Chopin - o jak się wbili w czasie konkursu Chopinowskiego :)
- wrażenia artystyczne: skomplikowana choreografia, współgrała z utworem. Szkoda, że popsuli piruety kręcone solo. Mają być odbiciem lustrzanym, a tu były karuzelą.

2. Vera Bazarova/ Yuri Larionov (RUS) - 60,16
- muzyka: Adagio by Secret Garden
- wrażenia artystyczne: Program lekki, poruszający i płynny. Piruety bez uszczerbku, synchronicznie. Niepotrzebne lekkie zachwianie Very po wyrzucanym skoku. Podnoszenia wysokie, swobodne, delikatne. Mają być z czego zadowoleni. 

3. Narumi Takahasi/ Mervin Tran (JPN) - 57,23
- muzyka: Feeling Good by Michael Bubble (oczywiście bez wokalu) 
- wrażenia artystyczne: właściwie, nie uzyskali dużo mniej punktów od pary Rosyjskiej w ocenie "artystycznej" (fachowa nazwa za komponenty), ale mnie nie zachwycili. Skoki solo też wyszły nie zbyt dobrze, ciężko. Sekwencja kroków była naszpikowana wszelkimi wariacjami oraz niebezpieczne piruety mogły urzec sędziów.

Kto  mi się jeszcze podobał to para Niemiecka, którą wcześniej skrytykowałam Maylin  Hausch/  Daniel Wende- przede wszystkim, że stroje były dopasowane do muzyki (Tango), bez żadnych wariactw i przesady. Program też niczego sobie, jednen fragment wynikał z drugiego, ale dopiero 7 miejsce z 50,49 punktami. 

Co do dzisiejszego dnia były jeszcze Solistki. Napiszę o nich przy okazji ich programu dowolnego, wdam się w opis ich technicznych elementów programu wraz z umiejętnościami. Przy parach tego nie zrobiłam, żeby zachować jakąś logikę w postach. Tzn. nie opisałam jeszcze czym jest Short Program i Free Program wśród Par Sportowych, także dziś podzieliłam się wrażeniami artystycznymi. 

P.S. Dlaczego są ograniczenia w ilości liter w etykietach :(

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.