wtorek, 19 października 2010

Pary Taneczne NHK

 Pary Taneczne, czyli Ice Dance. Dziś ostatnia część prezentacji zawodników, którzy na pewno są już w Japonii. Mam nadzieję, że nikt się nie wycofa...

No ale bez zbędnego przedłużania, moja opinia o kandydatach do punktów z GP:

Kaitlyn Weaver/ Andrew Poje (CAN)
 - nazwiska kojarzę, ale programów nie mogę sobie przypomnieć. Posiłkując się tym razem Wikipedią, przeczytałam, że to 3 para w Kanadzie, a Pierwsza na Mistrzostwach Czterech Kontynentów. Ale ciągle pamiętam, że tam nie było ostrej konkurencji, chociaż sukces na koncie będzie.

Xiaoyang Yu/ Chen Wang (CHN)
 - mają imponujących choreografów,  czyli są to: Igor Shpilband, Maria Zueva

Lucie Mysliveckova/ Matej Novak (CZE)
 - i co ja mogę o nich powiedzieć jak ich nie znam?!

Penny Coomes/ Nicholas Buckland (GBR)
 - 20-dzieste miejśce na Olipiadzie, 16-te w Europie - mała różnica, czyli nie dają się światowej konkurencji. Ale to nie jest najlepszy duet Brytyjski, mają znacznie lepszych Kerr'ów.

Dora Turoczi/ Balaz Major (HUN) new
- tu znów nowość!

Anna Cappellini/ Luca Lanotte (ITA)
- Kręca się koło podium, goszczą w czołówce. Włoski temperament na lodzie, ale w światowej konfrontacji wypadli z 10-siątki.

Cathy Reed/ Chriss Reed (JPN)
- walczą i nie poddają się. Może kiedyś zagoszczą nieco wyżej na razie w świecie są za czołową 15-stką. 

Elena Ilinykh/ Nikita Katsalapov (RUS)
- znam inne mocne duety rosyjskie, ciekawa jestem ich występu, czy może oni podołają oczekiwanim całej Rosji. Może nie w tym sezonie, bo to jeszcze juniorki, ale w następnych? W końcu są to złoci medaliści z Juniorskich zawodów MŚ. No i trener niczego sobie ;) Alexander Zhulin.

Maria Shibutani/ Alex Shibutani (USA)
- trudne nazwiska do zapamiętania... ale jak będą rewelacyjni to i z nazwiskiem nie będzie problemu. Srebrne rodzeństwo z sezonu 2008/2009, tuż za podium na ostatnich  Juniorskich MŚ. Z tego co widzę, są bezpośrednimi konkurentami rosyjskiej pary Elena Ilinykh i Nikita Katsalapov - zobaczymy kto zwycięży na dorosłych zawodach.

Meryl Davis/ Charlie White (USA)
- Ta parę należy zapamiętać, baz żadnych oporów i wykrętów. Najlepszych z tej stawki (i nie tylko) zachowałam na deser.
- Srebrni medaliści zarówno Olimpiady jak i MŚ. Ustępują tylko najlepszej parze na świecie - kanadyjskiemu Duetowi T. Virtue/S. Moir - choć czasem się pojawiają lepsze punkty u amerykanów. Różnic między ich doskonałością trudno jest zauważyć, ale niestety nie są dozwolone 2 złote miejsca. Trudno mi wybrać najlepszy ich pokaz...Czy nie wygląda to zachęcająco i zachwycająco???!!!!
(tak naprawdę nie czekam na odpowiedź, bo to pytanie retoryczne)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.