niedziela, 7 października 2012

ISU JGP Croatia Cup 2012

Wśród par sportowych było gorąco, ale w rezultacie ponownie wygrali Margaret Purdy / Michael Marinaro (CAN) zdobywając komplet punktów w serii Junior Grand Prix. Najlepszy solista chyba przed zawodami nie typowany na zwycięzcę to Maxim Kovtun (RUS). Natomiast wśród solistek bezkonkurencyjną była Angela Wang (USA). A para Valeria Zenkova / Valerie Sinitsin (RUS) dzięki awansowi zdobyła złoto w konkurencji par tanecznych.


Pary Sportowe

Margaret Purdy / Michael Marinaro (CAN) awansowali aż z czwartego miejsca. Szczerze mówiąc trudno mi ocenić, czy to oni się poprawili w programie dowolnym, czy po prostu ich rywale wypadli słabiej bo program zawierał kilka błędów. Ich wynik 147,40 jest i tak lepszy niż ten z Salt Lake City i już śmiało mogą szykować się na finał. Ponownie będzie można zobaczyć ich dwa programy, tj. SP - O Mio Babbino Caro G. Puccini oraz FP - The Artist.
Margaret Purdy / Michael Marinaro
Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN) zdobyli miejsce drugie z dorobkiem równo 146,00 pkt. W przypadku tego duetu nie było jakiegoś spektakularnego awansu. Chociaż nie zmienia to faktu, że dzięki drugiemu miejscu dopisali sobie 13 punktów. Ich program dowolny na początku miał sporo wad i błędów (czyli w skokach), ale w miarę upływu czasu wypadali coraz lepiej. Ich "Zemsta nietoperza" przyniosła im aż cztery poziomy czwarte ( w podnoszeniach, piruecie i spirali śmierci) i w sumie najwyższą ocenę techniczną.

Trzy Rosyjskie duety nie wrócą zbyt zadowolone. Przynajmniej mnie się tak wydaję ;)

Vasilisa Davankova / Andrei Deputat (RUS) z 143,62 zajęli miejsce trzecie. Tracąc tym samym jedną pozycję jaką zajmowali po programie krótkim. Skupiając się na plusach ich programu dowolnego - Once Upon a Time in Mexico - to na pewno zyskali na dwóch podnoszeniach oraz kombinacji piruetów poprzedzonych skokiem. Po za podium natomiast znaleźli się Kamilla Gainetdinova / Ivan Bich (RUS) tracąc niewiele, bo ich wynik to 142,26 pkt. A na miejscu piątym zawody zakończyli Evgania Tarasova / Vladimir Morozov (RUS). Będący najlepszymi w SP, nie zdołali utrzymać się na pozycji lidera i w efekcie punktowo daleko im do podium. W sumie uzyskali 137,29.

Polski duet Marcelina Lech / Jakub Tyc - ostatecznie zawody zakończyli na miejscu 13 z dorobkiem - 98,22 punktów.

WYNIKI PAR SPORTOWYCH - SP - FP 

Wideo par sportowych >>>

Soliści

Maxim Kovtun (RUS) - 219,19. Pomimo, że nie był na miejscu pierwszym po programie krótkim, nie przestraszył się i w konsekwencji wygrał zawody w Zagrzebiu. Dzięki fenomenalnej Casablance, spośród dwunastu elementów, tylko 3F stracił na wartości. Program zaczął od dwóch solidnych kombinacji 4T+2T oraz 3A+3T a następnie skoczył 3Lz. Ponad to skoczył jeszcze cztery udane potrójne skoki, a także zyskał poziom czwarty za kombinację piruetów ze zmianą nogi. Jego rywal  Han Yan (CHN) nie zdołał zachować pozycji lidera jaką zajmował po programie krótkim. Zawody zakończył na miejscu drugim z dorobkiem 212,10. Han Yan nie pokusił się na skok z czterema obrotami, jakim zachwycał w sezonie poprzednim wygrywając mistrzostwa świata juniorów.
Ostatnie miejsce na podium należy do Amerykanina, ale nie tego młodziutkiego Chen'a. To Harrison Choate (USA) uzyskując 185,39 pkt. może cieszyć się z brązu. Slaughter on 10th Avenue (FS) był w prawdzie czwartym programem wieczoru, ale dzięki przewadze jaką wypracował w swoim programie krótkim (mieszance muzyki Perez Prado) zdołał wywalczyć swój pierwszy medal w sezonie 2012/2013. Bądź co bądź może być zadowolony, że z elementów, które zaplanował (choć nie koniecznie takich najtrudniejszych) bowiem wykonał niemal bezbłędnie. A każdy piruet i sekwencja kroków zostały ocenione na poziom czwarty.
Typowany na zwycięzcę  Nathan Chen (USA) po SP był czwarty i wycofał się z zawodów. Powodem była kontuzja nogi i tym samym Chen nie zakwalifikuje się do Finału JGP.


WYNIKI SOLISTÓW - SP - FP

Wideo panów >>>


Pary Taneczne 

Wśród  par tanecznych o zwycięstwie zadecydowały ułamki punktów.
Nie bez problemów wygrali Valeria Zenkova / Valerie Sinitsin (RUS). Po tańcu krótkim nie było tak kolorowo i pewnie,  bowiem zajmowali miejsce trzecie. Jednak dorobek 80,21 w tańcu dowolnym pozwolił im odrobić stratę i wygrać całe zawody. Rosjanie zaprezentowali swój program do muzyki z musicalu Koty, uzyskując aż piąć poziomów czwartych, za podnoszenia oraz Twizzle. W sumie uzyskali 134,63 i poprawę swojego rekord sezonu. Tak wspaniałemu programowi musieli ustąpić drudzy Rosjanie Evgenia Kosigina / Nikolai Moroshkin (RUS) w prawdzie przegrali o ułamki punktów (zyskali 134,59), to nie zmienia faktu, że przypadł im już srebrny krążek.Taki sam los spotkał Rachel Parsons / Michael Parsons (USA), ten duet uzyskał 134,09 pkt. Dla nich jest to ogromny sukces, ponieważ w Austrii zdobyli zaledwie114,05 pkt., a teraz taki postęp. Brawo. Odwrotnie stało się z duetem Kanadyjskim -  Mackenzie Bent / Garrett Mackee, choć zajęli miejsce czwarte to wypadli blado w porównaniu do swojego występu w Salt Lake City gdzie zdobyli 129,16 pkt (wtedy wygrali te zawody). W Zagrzebiu uzyskali ich 184,64.

WYNIKI PAR TANECZNYCH - SD - FD  
Solistki 

Amerykanki Angela Wang oraz Hannah Miller uplasowały się na dwóch pierwszych pozycjach.
Angela Wang (USA) była bezkonkurencyjna i bezbłędna zarówno w programie krótkim jak i dowolnym uzyskując 162,65 pkt oraz znaczną przewagę nad pozostałymi rywalkami. Nie da się ukryć, że najbardziej zachwyciła trójkombinacją 3Lz+3T+2T, jaką rozpoczęła swój program dowolny - Ladies in Lavender , szkoda, że zaraz po niej skoczyła zaledwie pojedynczego Flipa. Ale później było już tylko lepiej, skoczyła jeszcze dwie kombinacje (3Lo+2T, 2A+2T) a także zdobyła poziom czwarty za sekwencję kroków oraz piruet z odchyleniem tułowia. Hannah Miller (USA) nie była tak pewna swego jak jej rodzaczka, po programie krótkim zajmowała trzecią lokatę, ale łączna suma punktów tj. 153,21 w konsekwencji i powtórnie (jak w Austrii)  przyniosła  jej srebro. Jej The Storm (FP) znów owocował w zloty i upadki. Na jej szczęście wyratowała się pięknymi piruetami oraz bogatą sekwencją kroków.
Trzecią zawodniczką tych zawodów została Anna Pogorilaya (RUS) z dorobkiem 145,54.Z drżącym sercem patrzyła na pozostałe zawodniczki, bowiem pomimo, że po programie krótkim zajmowała miejsce drugie, to słaby program dowolny (dopiero piąty, tego wieczoru) mógł narobić więcej szkód. Suma summarum, zakończyło się jedynie spadkiem na miejsce trzecie. Wydawało się, że stać ją na wiele. Dobrze się zaczynało bo trójkombinacja -  2A+3T+2T - była dobrze oceniona przez sędziów, a piruety tez nie uszły ich uwadze. I choć Kristina Zasieeva (RUS) oraz Rika Hongo w tej części konkurencji były lepsze, zajęły miejsce poza podium.

WYNIKI SOLISTEK - SP - FP

Wideo pań >>>

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.