poniedziałek, 8 października 2012

Test Kadry Francuskiej, czyli Master's 2012

W miniony weekend miało miejsce kilka seniorskich zawodów. Te skupiające największe gwiazdy niewątpliwie odbyły się w Finlandii, czyli Finlandia Trophy, na Słowacji, czyli Nepela Trophy oraz we Francji, czyli Master's.
Te ostatnie, choć dla krajowych zawodników, to nie byle jakich. Na tafli pojawili się mistrzowie Europy Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat, Brian Jouber oraz Florent Amodio.
I to właśnie o nich można przeczytać poniżej.


MASTER'S 2012
ORLEANS
04/10/2012 - 06/12/2012 

W czterech konkurencjach swoje zawody mieli zarówno juniorzy jak i seniorzy. Koncentrując się na seniorach, do najliczniejszej grupy zawodników należała konkurencja panów

Pięciu zawodników walczyło o najlepszą lokatę, ale tylko dwóch było wymienianych wśród tych pretendujących do złota. Zarówno w shorcie jak i programie dowolnym lepszym okazał się Florent Amodio przed Brian'em Joubert'em, a na miejscu trzecim uplasował się  Chafik Besseghier.

F.Amodio
Już teraz można podpatrzeć co nam ci dwaj panowie zaproponują w bieżącym sezonie. Są oni na tyle ważni, bo napewno jeśli nie oboje to jeden z nich pojawi się na zawodach grand prix, mistrzostwach Europy czy świata.

Florent Amodio swój program krótki przygotował do muzyki - Farrucas - i na zakończonych zawodach przymierzył się do 4 Salchowa (niestety z upadkiem), kombinacji 3Lz+3T oraz 3A, (wykonanych już czysto). Ponad to jego sekwencję kroków oraz piruet siadany oceniono na poziomie czwartym, ich kombinację na poziomie trzecim, a skok do piruetu na drugim. 
W programie dowolnym wykorzystał Broken Sorrow by Nuttin' But Stringz oraz To Build a Home by Cinematic Orchestra. Na sam początek zaprezentował 4 Salchowa, choć sędziowie dopatrzyli się braku rotacji, później przyszła możliwa kombinacja 3S+2S oraz udany 3A. Po skokach wykonał sekwencje kroków, jak zwykle bogatą, która uzyskała poziom trzeci. Niestety znów problemy w skokach bo sekwencja z 3A zakończyła się  upadkiem, a  2F miał nie tą krawędź co trzeba. Za to kolejne już bez odjęć tj. 3Lz, 2A, 3S+3T, a jeszcze z premią (mnożnik 1.1) za to, że zawarł je w drugiej części programu. Na zakończenie wykonał dwa piruety na poziomie drugim, przedzielone choreograficzną sekwencją ocenioną przez sędziów na plus (nawet +3).
W sumie za oba programy uzyskał 230,38 punktów.

Brian Joubert na tych zawodach uzyskał 221,50 punktów (nie zaliczają się do oficjalnego rekordów sezonu). Brian pojawił się ze swoją  nową trenerką, czyli Annick Dumont.
Swój program krótki wykonał do muzyki Genesis. Niestety w każdym ze skoków, choć ambitnych (4T+3T, 3A, 3F) miał pewne problemy. Natomiast pozostałe elementy (piruety, kroki) oceniono in plus. 
W programie dowolnym wykorzystał ścieżkę dźwiękową z filmu Incepcja i znów nie obyło się bez problemów.   Rozpoczął od czystego, ale tylko 3T (tylko, bo na pewno chciał tu skoczyć 4T), a zaraz po nim skoczył podpartego 3A, po skokach solo miała być sekwencja, ale wyszedł znów tylko taki solo (3A+). Następnie Joubert zaprezentował kombinację piruetów (poziom 3) by później przejść do kroków - choć były dość bogate to i tak sędziowie przyznali poziom drugi. Po tych elementach przyszła pora na kolejne skoki 3F+2T, czy 3Lz, które niestety miały wady, a tylko 2Lo i 3S można zaliczyć do udanych bo za 3F znów mu odjęto punkty (za złą krawędź). W programie można było jeszcze zobaczyć choreograficzną sekwencję, za którą sędziowie przyznali dodatkowe punkty, a także piruet siadny na poziomie czwartym oraz skok do piruetu na poziomie...........pierwszym.Program Krótki 2012/2013


Program Dowolny 2012/2013

Na dwie startujące pary sportowe lepsi byli  Vanessa James / Morgan Cipres przed parą  Daria Popova / Bruno Massot. Lubov Iliushechkina i Yannick Kocon (RUS) zostali zaproszeni i nie byli oceniani, stąd ich obecność na podium.

W konkurencji par tanecznych również do rywalizacji stanęły tylko dwie pary, a złoto zdobyli nie ocenieni Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat przed duetem Pernelle Caron / Loyd Jones.Wszystkie cztery pary znalazły się w pierwszej dziesiątce mistrzostw Europy 2012, ale to Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat budzą największe nadzieje na ponowne zwycięstwo. W tańcu dowolnym praktycznie za wszystkie elementy uzyskali poziomy czwarte, wzmocnione punktami za jakość wykonanie, jedynie kroki po kole dostały poziom trzeci. Ponad to za komponenty przyznawano im ponad dziewięć punktów. A wszystko to do mieszanki muzyki Rolling Stones.

Równie pięknie w odbiorze  w tańcu dowolnym zaprezentował się duet Pernelle Caron / Loyd Jones, choć uzyskali znacznie słabsze oceny to ich romantyczne  La Chanson des Viuex Amants na długo pozostaje na w pamięci.Taniec Dowolny 2012/2013Wśród czterech startujących pań najlepszą okazała się Lénaëlle Gilleron - Gory a za nią znana już na międzynarodowej arenie Maé Bérénice Meite oraz Léna Marrocco. Stawkę zamyka dawno nie widziana Candice Didier.

Lénaëlle Gilleron - Gory  zawodniczka ta, popisała się szeroką gamą skoków - w programie dowolnym z powodzeniem wykonała potrójnego Lutza oraz potrójnego Rittbergera, ponad to wyskakała trzy kombinacje 3F+2T, 3T+2T oraz 2A+2T, a jedynie trochę kłopotów miała z 3F skakanym solo. Kto wie może Francuzi zdecydują się na wystawienie ją na poważnych zawodach? :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.