środa, 10 października 2012

Seniorzy po Finlandia Trophy 2012


Finlandia Trophy 2012
Espoo
5.10.2012 - 7.10.2012

Na zakończonych zawodach w Finlandii,  w kategorii solo zwycięzcy zapewnili sobie wygraną dzięki awansowi z miejsca drugiego. I tak  to Yuzuru Hanyu (JPN) zapewnił sobie  tryumf, a za jego przykładem poszła Julia Lipnitskaia (RUS). Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) mieli odwrotną sytuację, po tańcu krótkim byli liderami, ale w tańcu dowolnym już nie było tak pewnie i to zaledwie przez 0,45 pkt.

W konkurencji solistów zwyciężył Yuzuru Hanyu (JPN) przed zawodnikami takimi jak: Richard Dornbush (USA) i Javier Fernandez (ESP). 

Pierwsza piątka panów w swoim short programie wykonała niemal identyczny zestaw skoków (4T, 3A, 3Lz+2T).  Hiszpan nie miał jakiś widocznych błędów i dzięki temu wyszedł na prowadzenie. Na drugim miejscu był już wcześniej wspomniany Yuzuru Hanyu (JPN) z upadkiem podczas 4T. Na trzeciej pozycji plasował się Richard Dornbush (USA), który wykonał tylko 3T solo, a na czwartym Johny Weir (USA), któremu nie zaliczono 4T jako poczwórnego, natomiast stawkę zamykał Zhan Bush (RUS) z 3A, kombinacją 3Lz+3T, ale niestety z upadkiem przy 4T.
W programach dowolnych kolejność się nieco zmieniła.
A. Schultheiss
Najlepiej wypadł Yuzuru Hanyu (JPN) skacząc 4T oraz 4S. Pozostałe  skoki jakie wykonał w Notre Dame to: 3A, 3A+2T, 3Lz+2T, 3Lz+1T, 3Lo oraz 3F (chociaż ze złą krawędzią). Za dwa piruety uzyskał poziom 4, a za sekwencję kroków i skok do kombinacji piruetów poziom 3. W swoim programie także skorzystał z elementu jakim jest choreograficzna sekwencja. Ponad to został doceniony za komponenty i w sumie za ten program uzbierał 172,56 pkt. 
Yuzuru Hanyu startuje w najbliższych zawodach Grand Prix, także jego forma musi być na najlepszym poziomie.
Richard Dornbush (USA) - na rozpoczęcie The Wild Ones wykonał czystą kombinację 4T+2T, a za raz po niej usiłował skoczyć 4T, jednak próba nie wyszła i musiał się podnosić z lodu. Na pewno zaimponował kombinacją 3Lz+3T z rękami uniesionymi nad głową oraz piruetami, za które uzyskał poziom czwarty. Za swój program dowolny uzyskał 168,80 pkt. Obecne umiejętności dobrze wróżą temu zawodnikowi, z ważywszy, że sam przyznaje, że jego celem jest finał Grand Prix.
Natomiast Javier Fernandez (ESP) imponował komponentami, ale skoki choć poprawne to na pewno nie na miarę jego możliwości. Na początku owszem była nienaganna kombinacja 4T+3T, ale później wkradło się za dużo skoków podwójnych, a nawet pojedynczych. Javier ma tylko tydzień więcej czasu od np. Yuzuru by się poprawić i dopracować swojego - Charlie Chaplin'a, bowiem startuje na Skate Canada, które odbędą się między 26a 28.10. Chociaż powodem słabszego występu,  jak sam przyznaje może być jego przeziębienie i następnym razem wykona wszystko to co zaplanował. A z tego co zapowiada, ma zaplanowana aż trzy skoki poczwórne :) na razie jego free uzyskał - 154,43 pkt.

Maciej Cieplucha (POL) zajął miejsce dziewiąte.
wideo>>


Pary taneczne to zwycięstwo duetu Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS). Minimalną różnicą (bo nie całym punktem) przegrali z nimi Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA), natomiast na miejscu trzecim uplasowali się  Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA).

Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) swój taniec dowolny wykonują do muzyki  Man with a Harmonica. Program oprócz najlepszych komponentów zachwycił podnoszeniami. Jednakże (oprócz kroków po kole) pozostałe elementy uzyskały poziom drugi (w tym także Twizzle). Zmiana trenera (na Alexandra Zhulina) przyniosła zmianę emocji w programie, teraz dominuje w nim spokój i wyciszenie. To już nie jest ten sam duet z programami pełnym pasji i ekspresji. Za free dance uzyskali - 94,15 pkt.
Z pewnością duet Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA), w tych niższych poziomach u rywali, widzą  swoją szansę, choć pokonali Rosjan zaledwie o 0,45 pkt. - to zawsze jest to przewaga. Ich Carmen była mocno ekspresyjna i  teraz to oni byli bardziej dramatyczni niż Rosjanie ;). Za free dance uzyskali - 94,58 pkt. Na ostatnim miejscu na podium stanęli  Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA), którzy zatańczyli do dźwięków Farrucas osiągając za swe elementy aż pięć poziomów czwartych, przede wszystkim udało im się zachwycić synchronicznymi Twizzlami. I za free dance uzyskali 91,86 punktów.

Duet, Justyna PLUTOWSKA / Piotr GERBER (POL) z którym wiązane są nasze Polskie nadzieje zajął miejsce siódme.
 Dodam, że Tessa Virtue and Scott Moir (CAN) wycofali się z zawodów. Podając za przyczynę kontuzję Scotta.

Na zakończenie rozegrał się finał solistek. Tytuł mistrzyni zdobyła Rosjanka Julia Lipnitskaia (RUS / 188.23), wyprzedzając Kiirę Korpi (FIN / 181.16) oraz Mirai Nagasu (USA / 163.09).

W programie krótkim jedynie Kiira Korpi (FIN) nie popełniła żadnego błędu, pozostałe zawodniczki nie były już tak pewne czy precyzyjne. Natomiast program dowolny pokrzyżował plany Finki. I nasuwa pytanie: Czego może brakować Julii Lipnitskaia'i? Odpowiedź brzmi: jedynie 3F (którego wykonała w SP). Julia z powodzeniem skacze 3Lz nawet w kombinacji z 3T oraz pozostałe skoki tj 3Lo i 3S. Do tego wszystkiego dokłada czystego 2A oraz piękne piruety, spirale i kroki. Tak bezbłędnie wykonany program dowolny  do dźwięków Pas de Deux przyniósł jej 124,18 pkt. a w konsekwencji pewne zwycięstwo.
Na pewno gospodarze nie są najszczęśliwsi widząc, że Kiira Korpii traci pierwszą lokata jaką zajmowała po programie krótkim. Once Upon a Time in America zawierał zachwycające elementy poza skokowe, za które otrzymała poziom czwarty, ale musi być pewniejsza w skokach, żeby sięgnąć po to co najlepsze. Jej obecny wynik za free program to 111,89.
Trzecia zawodniczka  Mirai Nagasu (USA) ugruntowała swoją pozycję zarówno w SP oraz programie dowolnym. Skoki nie były mocną (wręcz słabą) stroną programu dowolnego jednak piruety nie pozostawiały cienie wątpliwości, że zasługują na najwyższe uznanie. I tak za program do Symphony No. 3 uzyskała - 110,34 pkt.
A Julia i Mirai ponownie staną do bezpośredniej rywalizacji na Cup of China.Wyniki najlepszych piątek panów ;)
1. Yuzuru HANYU (JPN) - 248.13
2. Richard DORNBUSH (USA) - 239.99
3. Javier FERNANDEZ (ESP) - 235.20
4. Johnny WEIR (USA) - 201.42
5. Zhan BUSH (RUS) - 194.29
...
9. Maciej CIEPLUCHA - 177.82


Pięć najlepszych pary tanecznych:
1. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 159.71
2. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) - 158.74
3. Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA) - 150.30
4. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) -141.06
5. Irina SHTORK / Taavi RAND (EST) - 129.41
...
7. Justyna PLUTOWSKA / Peter GERBER (POL) - 110.08

Najlepsza piątka pań:
1. Julia LIPNITSKAIA (RUS) - 188.23
2. Kiira KORPI (FIN) - 181.16
3. Mirai NAGASU (USA) - 163.09
4. Natalia POPOVA (UKR) - 153.39
5. Isabelle OLSSON (SWE) - 151.67


WYNIKI Finlandia Trophy 2012 >>>

Javier Fernandez - SPJavier Fernandez - FPYuzuru Hanyu - FPKiira Korpi - SPJulia Lipnistkaia - FPK.Bobrova/D.Soloviev - SD
K.Bobrova/D.Soloviev - FDA.Cappellini/L.Lanotte - SDA.Cappellini/L.Lanotte - FD
Więcej wideo Finlandia Trophy 2012 >>>Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.