niedziela, 14 października 2012

Junior Grand Prix w Niemczech, wyłoniło zwycięzców

W Niemczech, na zakończenie walki o punkty JGP, mieliśmy okazję widzieć zawodników w czterech dyscyplinach. Na tafli w Cheminz królowali Rosjanie bo to oni nie dość, że zwyciężyli w każdej z tych konkurencji to jeszcze pozbierali trochę brązowych i srebrnych medali. 
Wśród pań wygrała Anna Pogorilaya (RUS) z druzgocącą przewagą nad rywalkami (160,52) tym samym zdobywając ostatnie 15 punktów. Podobnie po kolejne 15 punktów dopisała sobie zwycięska para taneczna Alexandra Stepanowa / Ivan Bukin (147,10), a także Maxim Kovtun (193,04.
 Para sportowa Lina Fedorova / Maxim Miroshkin (RUS) z dorobkiem 140,03 mimo, że w Austrii była druga parą, nie zmienia to faktu, że pojedzie na wielki finał do Sochi.


Junior Ladies
Anna Pogorilaya (RUS) wcale nie była pewna wygranej. Po programie krótkim była trzecia za swoją rodaczką - Marią Stavitskają  oraz Amerykanką, a w dodatku zwyciężczynią jednych z zawodów JGP - Leah'ą Keiser. Po programie dowolnym Anna w niewiarygodny sposób odrobiła stratę i zyskała 106, 71 pkt. W swoim programie wykonała siedem skoków potrójnych w tym trójkombinację (2A+3T+2T) i kombinację z potrójnym Lutzem i podwójnym Toeloopem (jedynie przy 3S były problemy). Uzyskała także dwa poziomy czwarte za piruet z odchyleniem tułowia oraz za ich kombinację.
Podium JGP 2012 GER - Solistki
Za Rosjanką na miejscu drugim, ostatecznie zawody zakończyła Japonka Miyabi Oba w sumie zebrała 144,51pkt. Po programie krótkim zajmowała piąte miejsce, ale jak widać nie zraziła się znaczną stratą i program dowolny wykonała na 93,02 pkt. Nie uniknęła błędów, ale miedzy nimi wykonała elementy, które przyniosły jej awans, jak np. trójkombinacja 2A+3T+2T, 3F,3S+2T czy kombinacja piruetów na poziomie czwartym.
Wspomniana Maria Stavitskaia (RUS), została zepchnięta na miejsce trzecie. Program krótki wykonała bezbłędnie, skacząc wszystkie trudne skoki (tj. 3Lz+3T, 2A, 3F) i zdobywając 57,07, ale program dowolny nie był już tak udany. Był dopiero piątym programem tych zawodów ( uzyskała za niego 86,45), no ale nie dziwne skoro wiele punktów straciła w skokach (nie ta krawędź w 3Lz , czy 3T i upadek przy 3Lo). W sumie uzbierała sobie 143,52 pkt.
Będąca trzecią Leah Keiser (USA) spadła z podium i zajęła miejsce czwarte z dorobkiem 141,15.
Największy awans odnotowała Miu Sato (JPN), po programie krótkim była dopiero 13, ale sam program dowolny oceniony był na miejsce trzecie. W sumie po obu częściach zawody zakończyła na miejscu szóstym i 130,01 pkt.
Junior Pairs
Wśród par nie było łatwiej i prościej. W rezultacie wygrali Lina Fedorova / Maxim Miroshkin (RUS / 140.03), którzy byli najlepsi w programie krótkim, ale w dowolnym zajęliby dopiero miejsce trzecie. Za nimi uplasowali się ich rodacy, czyli Maria Vigalova / Egor Zakroev (RUS / 138.18), którzy srebro zapewnili sobie dzięki awansowi z miejsca czwartego, bo to ich program dowolny był najlepszy. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Brittany Jones / Ian Beharry (CAN / 134.06 ), którzych w prawdzie program dowolny byłby drugi, ale nie zdołali prześcignąć Rosjan.
Podium JGP 2012 GER p.Sportowe
Lina Fedorova / Maxim Miroshkin (RUS) w programie krótkim byli praktycznie bezbłędni. Uzyskali cztery poziomy czwarte, a także dobrze spisali się w potrójnym wyrzucanym Salchowie. Dlatego tym bardziej nie rozumiem, skąd takie niepowodzenie w programie dowolnym?! Każdy skok był popsuty, a jedynie elementy poza skokowe zyskały na wartości. To naprawdę mogą odetchnąć, że utrzymali pozycję liderów i prawo startu w Finale JGP. Druga para Rosyjska - Maria Vigalova / Egor Zakroev (RUS)  miała odwrotny problem, short poszedł im słabiej, choć free też nie należał do takich bez skazy ;). Jednak prawidłowo wykonali dwa wyrzucane skoki (3Lo, 3Lz) oraz uzyskali dwa poziomy czwarte za twist i kombinację piruetów wykonanych razem. No, a na miejscu trzecim zawody zakończył duet Brittany Jones / Ian Beharry (CAN). Pierwsza część ich programu dowolnego nie należała do udanych, co innego już druga. Wykonali w niej kombinację 2F+2T, wyrzucanego 3 Salchowa, a także dwie kombinację piruetów na poziomie czwartym.

Gospodarze zawodów mogą czuć się zawiedzeni. Ich duet Annabelle Prolss / Ruben Blommaert (GER) po programie krótkim znajdował się na drugiej pozycji, ale zły początek programu dowolnego zaprzepaścił taką dogodną pozycję. W rezultacie znaleźli się poza podium na miejscu czwartym.

Na koniec kilka słów do naszym duecie: Marcelina Lech / Jakub Tyc (POL). Junior Grand Prix w Niemczech zakończyli na miejscu dwunastym z dorobkiem 98,15 pkt. Ich program krótki nie był nadzwyczajny (miejsce 15) - ba za wszystko odjęto im oceny, ale w programie dowolnym pokazali, że w przyszłości może z nich być całkiem udana para (miejsce 10). Rozpoczęli go od twista, który wyszedł im podwójny, ale niestety na poziomie pierwszym. Później potrójny wyrzucany Salchow i w końcu udany 2Lz. Następnie przyszła pora na elementy poza skokowe: podnoszenie, spirala śmierci, piruet parowy i choreograficzna sekwencja. Kolejnie wykonali podwójny wyrzucany Rittberger, kombinacje piruetów solo no i miała być sekwencja z 2F, ale coś nie wyszło. Zakończyli podnoszeniem, za które przyznano im poziom czwarty. (wideo - fp)Junior Ice Dance
W obydwóch częściach Alexandra Stepanowa / Ivan Bukin (RUS / 147,10) zajmowali pierwszą lokatę. Podobnie Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA / 138,61) przez całe zawody utrzymywali się na miejscu drugim. Jedynie zmiana nastąpiła na ostatnim medalowym miejscu, bowiem Daria Morozova / Mikhail Zhirnov (RUS), po programie krótkim zajmowali pozycję czwartą. Dzięki 124,41 punktom wyprzedzili duet Kanadyjski - Noa Bruser / Timothy Lum, który zepchnęli na miejsce poza podium.

Wracając do zwycięzców. Alexandra Stepanowa / Ivan Bukin, w swoim tańcu dowolnym wykonali nie lada wyczyn, oprócz dwóch sekwencji kroków (poziom drugi) za pozostałe elementy uzyskali poziomy czwarte, a choreograficzna sekwencja również została oceniona in plus. W sumie za swoje Bolero uzyskali 86,82. W short dance przeważały poziomy trzecie, jedynie za podnoszenie uzyskali najwyższą ocenę. To jest ich druga wygrana, a w związku z czym zdobyli komplet punktów JGP.
Podium JGP 2012 GER - p.Taneczne
Srebrni medaliści Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA) w tańcu krótkim osiągali poziomy czwarte (nawet za dwie obowiązkowe sekwencje kroków), ale sędziowie nie nagrodzili ich hojnie dodatkowymi punktami za jakość wykonania. Podobnie było w tańcu dowolnym, w krokach byli nawet lepsi od Rosjan (poziom trzeci), ale błąd wkradł się w piruet, a i komponenty w takt Singing in the Rain odbiegały od najwyższych ocen. W sumie za FD uzyskali 79,95 pkt. Trzeci sobotni duet Daria Morozova / Mikhail Zhirnov (RUS) porwał swoim tańcem dowolnym - Tristan and Isolde - aż do tego stopnia, że wskoczył na podium. Technicznie spisali się na medal, ale komponenty zostały sporo niżej ocenione niż u rywali. Bądź co bądź zgromadzili 74,08 pkt.  
Niestety Noa Bruser / Timothy Lum (CAN), zdecydowanie nie będą chcieli pamiętać o swoim tańcu dowolnym. Dwa punkty odjęcia za upadki (tzn. obydwoje się przewrócili w podnoszeniu pod koniec programu) oraz strata kolejnego punktu za zbyt długa przerwę kosztowała ich medal.Junior Men
Wygrał Maxim Kovtun (RUS) chociaż, zajmujący drugą lokatę Shoma Uno (JPN), w samym programie dowolnym był minimalnie lepszy od Rosjanina. Trzecie miejsce należy do drugiego z Rosjan tj. Alexandra Samarina, który wskoczył tam z miejsca czwartego.I mamy podobną sytuację jak w parach tanecznych :).
Maxim Kovtun w short programie uzyskał 68,13 pkt, a w dowolnym 124,91. W obydwóch programach miał problemy z 3F, bo skakał je nie z tej krawędzi co trzeba ;), a o dziwo teoretycznie trudniejszy skok - 3Lz, wyszedł mu bez zarzutów. W programie dowolnym wykonał pięć poprawnych skoków z 3 obrotami, a także uwzględnił pojedynczego Rittbergera. W rezultacie Austin Powers (FP) wyszedł z opresji i wywalczył sobie drugie złoto JGP.
Podium JGP 2012 GER - Soliści
Shoma Uno (JPN) tracił po SP około pięciu punktów (63,48), ale program dowolny do muzyki Steps, był lepszy, chociaż z upadkiem przy kombinacji 2A+3T. Jednak nie da się nie zauważyć, że Shoma Uno wykonał za to trójkombinację (3F+2T+2T), a której Kovtun nie miał. A i w komponentach Japończyk wypadł dużo lepiej niż jego rywal. Tak czy owak 125,00 nie wystarczyły do zwycięstwa imusi cieszyć się ze srebra.
Alexander Samarin (RUS) po SP był jak już pisałam czwarty, ale 120,74 jakie uzyskał po programie dowolnym  (Admiral) dało mu miejsce trzecie. Ten zawodnik ma podobną przypadłość co jego rodak. Bardzo dobrze skacze 3Lz, ale 3F ma nie tą krawędź co trzeba. Chyba panowie się razem uczyli ;).

I niestety przykra wiadomość -  Kamil Dymowski po programie krótkim (był 12)  wycofał się z zawodów.   
 Na koniec jeszcze linki do WIDEO z zawodów JGP w Niemczech.


Programy dowolne Solistek

Programy dowolne Par Sportowych

Programy dowolne Solistów

Wybrane Programy Par Tanecznych:
1. Stepanova/ Bukin (RUS)
2. Hawayek / Baker (USA)
3. Morozova / Zhirnov (RUS)

4. Bruser /  Lum (CAN)
5. Demirsal / Akalin (TUR)
6. Chiriytyevav / Savchenko (UKR)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.