wtorek, 9 października 2012

Wyniki Ondrej Nepela Memorial 2012

20th Ondrej Nepela Memorial 

Bratysława

4. 10. 2012 - 6. 10. 2012 

Złoci medaliści dwudziestych zawodów odbywających się na Słowacji to Anastasia Martyusheva / Alexey Rogonov (RUS), czyli para sportowa, solistka Jenna Mccorkell (GBR), niedościgniona para taneczna Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) oraz solista - Tatsuki Machida (JPN).Zacznę od par tanecznych i duetu Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) czyli tego, który walczy o wysokie lokaty na międzynarodowych zawodach. W swoim programie krótkim (Sound of Music) na pewno zaimponowali synchronicznymi Twizzlami i jak na początek sezonu wykonują je pewnie. Chcąc nie chcąc muszą się sprężać z formą, gdyż w dniach 19-21.10 rozpoczynają swoje pierwsze zmagania z serii Grand Prix.
W bardzo surowym skrócie ich taniec dowolny prezentowany do  muzyki The Legion of Extraordinary Dancers wygląda następująco: rozpoczynają od kombinacji piruetów, by później przejść do podnoszenia i kroków po kole. W dalszej części ponownie zachwycają podnoszeniami przedzielonymi synchronicznymi Twizzlami. Po tym czas na kolejne sekwencje kroków i na zakończenie programu znów dwa podnoszenia (w tym jedno choreograficzne). 
Za obie części konkurencji uzyskali 161,38 punktów i na pewno mają ochotę na więcej :)

Ze sporą stratą na miejscu drugim i trzecim uplasowały się duety z Włoch  (Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi - 126,87) oraz Wielkiej Brytanii (Charlotte Aiken / Joshua Whidbourne - 118,50).

Na dwanaście par startujących na Słowacji nasz duet Alexandra Zvorigina / Maciej Bernadowski zdobył 92,04 pkt i miejsce dziesiąte.

 Wśród pań najlepszą okazała się Jenna Mccorkell (GBR) z dorobkiem 144,10 pkt. Short program wykonała bezbłędnie, ale już free na samym początku przyniósł większe problemy  (nie udane 3Lz, 3F). Na szczęście zebrała się w sobie i im bliżej końca tym było lepiej (chociaż skoki nie są jej najmocniejszą stroną). Jenna ma jeszcze trochę czasu by udoskonalić swój program, bowiem jak na razie nie zobaczymy jej w serii Grand Prix.
Za Brytyjką ku uciesze rodaków zawody zakończyła Monika Simancikova (SVK), która utrzymała miejsce drugie jakie zajmowała po programie krótkim, pomimo, że program dowolny w klasyfikacji byłby trzeci. Śmiało może być zadowolona z elementów poza skokowych, za które uzyskuje czwarte lub trzecie poziomy. Jej dorobek z tych zawodów to 134,62 pkt.
Największy sukces osiągnęła trzecia zawodniczka, która po programie krótkim zajmowała dopiero miejsce dziewiąte - Eliska Brezinova (CZE), potrafiła zabłysnąć w programie dowolnym. Wykonała go niemal bezbłędnie nie omijając takich skoków jak 3Lz w kombinacji z 2T, czy 3 Salchowa.W sumie uzbierała 129,98 pkt.

Aneta Michałek (POL) zawody zakończyła na miejscu dwudziestym pierwszym i z dorobkiem 85,33 pkt.

Para sportowa Anastasia Martyusheva / Alexey Rogonov (RUS) z tych zawodów przywiezie złoty krążek. Choć po programie krótkim znajdowali się na miejscu drugim, to program dowolny zapewnił im wygraną i w sumie 142,86 pkt. Tym samym wyprzedzili  dwa Włoskie duety, które jeszcze oprócz Rosjan stanęły do rywalizacji tj. parę Stefania Berton / Ondrej Hotarek (137,12) oraz Nicole Della Monica / Matteo Guarise (117,14).
Warto wspomnieć, że duet Rosyjski ma zaplanowany jeden występ w serii Grand Prix, nie gdzie indziej jak właśnie na ziemi Rosyjskiej.

Na pewno liczniej było u solistów. Zwyciężył  Tatsuki Machida (JPN) przed rodakiem Daisuke Murakami oraz Czechem Tomas'em Verner'em.  

Tatsuki Machida był najlepszy zarówno w SP jak i w programie dowolnym, a w którym pokusił się na 4T. Choć przydarzyły mu się dwa upadki i tak zdołał obronić pozycje mistrza. W drugiej części programu z powodzeniem wykonał 3Lz, 3F+2T oraz 3S, co przyniosło mu dodatkowe punkty. I w sumie dało mu 227,58 pkt.
Przy Daisuke Murakami, zdarzyła się często przeze mnie komentowana sytuacja. Ten zawodnik patrząc oddzielnie na SP i FP byłby zawsze trzeci, ale w sumie dorobek 206,99 pozwolił na osiągnięcie miejsca drugiego.
Brązowym medalistą został Tomav Verner (CZE), który utracił swoje drugie miejsce wywalczone po SP wykonane do muzyki z Draculi. W programie dowolnym (Sing, Sing, Sing) byłby dopiero czwarty, ale dorobek 194,91 nie spowodował ogromnych szkód.

Opiszę jego program  bowiem, to kolejny zawodnik, który pojawi się w rywalizacji z najlepszymi.
Zaczął upadkiem przy 4T, a później uraczył serią skoków pojedynczych: Lutz'a i Axla. Później przyszły kroki i piruet na poziomie czwarty oraz kolejne skoki (3A, 3Lo, 2Lz, 2F i kombinacja 3S+2T). Oj nie wiem czy te skoki podwójne pozwolą mu na osiąganie wybitnych pozycji na zawodach Grand Prix w Salt Lake City (19-21.10). Na zakończenie wykonał piruet na poziomie drugim, choreograficzną sekwencję i postawił kropkę nad i popisując się bogatą kombinacją piruetów.I Tomas jak to Tomas zawsze bawi publiczność, tak było i teraz :)

Kamil Białas (POL) zawody (po słabszym FP) zakończył na miejscu 11 z dorobkiem 141,68 pkt.
Wybrane Programy


Kaitlyn Weaver & Andrew Poje

Tomas Verner
 Więcej wideo >>>

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.