piątek, 19 października 2012

Kilka słów przed Skate America


Już za kilka godzin (4 rano naszego czasu) rozpoczynają się zawody z cyklu Grand Prix, przeznaczone dla seniorów. Nim zawodnicy osiągną kolejne rekordy i cenne punkty, czas przyjrzeć się kto z nich ma największe szanse na Amerykańskie złoto by zrealizować Amerykański sen.

Strona zawodów znajduje się  TUTAJ
Strona ISU zawodów  TUTAJ
Wideo Promujące
SOLIŚCI


Yuzuru HANYU (JPN) - już w tym sezonie na Finlandia Trophy (5.10.2012) skakał dwa poczwórne skoki (Toeloopa i Salchowa)....i już chyba nic więcej nie powiem ;) tzn. nie napiszę.

Takahiko KOZUKA (JPN) - na pewno pokusi się na skok poczwórny :). Ostatni sezon nie był najlepszy, ale na Japan Open (6.10.2012) ustąpił jedynie Daisuke Takahashi, zdobywając tym samym miejsce drugie.

Tatsuki MACHIDA (JPN) - mało widoczny wśród utalentowanych Japońskich łyżwiarzy, ale na swym koncie ma już pewien sukces. Właśnie to ten zawodnik został zwycięzcą Ondrej Nepela 2012 (4.10.2012).

Jeremy ABBOTT (USA) - ma podstawę (skokową) by przynieść cześć i chwałę swoim rodakom. Jeśli wykona swoje programy na 100% ma duże szanse by zdobyć złoto. W finale grand prix w tamtym roku był piąty.

Armin MAHBANOOZADEH (USA) - w tamtym sezonie plasował się pod koniec stawki zawodów grand prix. Miejsce 9 i 10 nie napawają optymizmem.

Douglas RAZZANO (USA) -  można go było oglądać na Skate America 2011, gdzie zajął miejsce siódme.

Konstantin MENSHOV (RUS) - nie dawno pojawił się na zawodach Nebelhorn Trophy, (27.09.2012) gdzie wywalczył srebro. Skacze 4T, ale musi jeszcze włączyć sobie jakąś trójkombinację ;), a nie pojedynczego Axla.

Alexander MAJOROV (SWE) - ten pan te same zawody co Rosjanin, zakończył na miejscu 12-tym. Dlatego nie wróży to najlepiej.

Na koniec dwóch Czechów: Michal BREZINA (CZE) oraz Tomas VERNER (CZE). Już o nich pisałam, że chyba się umówili na słabe występy. To teraz czas by się umówili na podium :). Michał Brezina na Japan Open 2012 był przedostatni. Za nim był Patrick Chan - czy to coś sugeruje?

SOLISTKI


Ashley WAGNER (USA) - wygrała Japan Open 2012 pokonując nawet Mao Asadę (JPN) i jeśli forma od tego czasu nie zaginęła ma duże szanse ucieszyć swoich rodaków, wygrywając złoto?!

Rachael FLATT (USA) - w poprzedni sezonie w swoim kraju była szósta, a na zawodach grand prix zajmowała niskie lokaty. Ostatnie wysokie drugie miejsce zajęła na Skate America w 2010.

Christina GAO (USA) - podobnie jak R. Flatt, nie miała imponujących wyników w sezonie 2011/2012. Wygląda na to, że Ashley musi nadrobić za wszystkie panie.

Alena LEONOVA (RUS) - brązowa medalistka z poprzedniego sezonu Finału Grand Prix oraz srebrna z MŚ 2012. Na wspomnianym Japan Open 2012 zajęla miejsca poza podium (tj.4)

Adelina SOTNIKOVA (RUS) - srebrna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów 2012. Mistrzyni własnego kraju oraz dwukrotna brązowa medalistka zawodów grand prix w sezonie poprzednim. Ponad to aktualnie zdobyła vice mistrzostwo Nebelhorn 2012. Jej silną bronią są na pewno zachwycające piruety, za które bardzo często, wręcz automatycznie otrzymuje poziom 4.

Haruka IMAI (JPN) - trzecia (za Sotnikową) na zawodach Nebelhorn 2012.

Valentina MARCHEI (ITA) - po raz pierwszy Valentina znalazła się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata 2012 (była 8). Jeśli zachowała choć trochę formy, ma duże szanse na udane i dobrze ocenione programy.

Sarah HECKEN (GER) - mam mieszane odczucia. Gdy Sotnikowa i Imai walczyły o podium na Nebelhorn Trophy, to Sara ledwo załapała się na miejsce dziesiąte. :(

Viktoria HELGESSON (SWE ) - w tamtym roku wygrała brąz na Skate America, może i w tym uda jej się powtórzyć ten sukces.

Mae Berenice MEITE (FRA) - na Francuskich zawodach Master's (jakieś 2 tygodnie temu) była druga, pozycja ta nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, patrząc na konkurentki. Za jej osobą przemawia fakt, że poradziła sobie ze skokami potrójnymi (oprócz 3F) oraz skacze 2 Axla.


PARY SPORTOWE


Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS) - to są pretendenci do złota. Potrafią wszystko co powinna umieć para sportowa z "medalowych" pozycji. Będę bardzo zdziwiona jeśli będzie inaczej i to nie oni zdobędą złoto Ameryki. W Niemczech na Nebelhrn Trophy 2012 nie meli sobie równych.

Qing PANG / Jian TONG (CHN) - Rosjanom może zaszkodzić ta Chińska para, przez wiele lat udowadniali, że nie mają sobie równych. Jeśli nie popsują skoków solo, mają ogromne szanse na zwycięstwo. W końcu są to vice mistrzowie Olimpijscy.

Caydee DENNEY / John COUGHLIN (USA) - mistrzowie swojego kraju, vice mistrzowie 4 kontynentów oraz vice mistrzowie tegorocznych Nebelhrn Trophy (przegrali jedynie z duetem VOLOSOZHAR / TRANKOV). W tamtym sezonie na zawodach grand prix oscylowali zaraz za podium, teraz chyba przyszedł czas by na nie wtargnąć?

Gretchen DONLAN / Andrew SPEROFF (USA) - czwarci w swoim kraju, ale podobno dominują swoją elegancją i płynnością ruchów.

Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR (USA) - a to z kolei piąta para swojego kraju. I choć pojawiają się na zawodach grand prix, trudno im o jakiś spektakularny awans. Zawsze są pod koniec stawki.

Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) - zdobyli brąz na Nebelhorn Trophy (za Volosozhar/Trankov i Denney/Coughli) i jest to bardzo ambitna i zdeterminowana para.

Danielle MONTALBANO / Evgeni KRASNOPOLSKI (ISR) - to 17 para świata i szósta z Nebelhorn Trophy 2012. Wyniki nie zapowiadają złota, ale w Ameryce ponoć wszystko jest możliwe.

Stacey KEMP / David KING (GBR) - duet wycofał się z powodu kontuzji.PARY TANECZNE

Meryl DAVIS / Charlie WHITE (USA) - jak dla mnie murowani zwycięzcy. Zarówno statystycznie (niezliczona ilość medali) oraz pod względem umiejętności czy w tym sezonie mogą być jeszcze doskonalsi???


Pozostałe duety z USA tj. Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS oraz Lynn KRIENGKRAIRUT / Logan GIULIETTI-SCHMITT będą tylko ich tłem. Chociaż nie tak całkiem niezauważalnym bo kilka medali mają. Cannuscio / McManus - to brązowi medaliści krajowych mistrzostw juniorów 2010, a Kriengkrairut / Giulietti-Schmitt w tamtym sezonie na zawodach grand prix zajmowali miejsca 5 i 6.
 
Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) - utytułowana para (choćby z Ondrej Nepela Trophy, gdzie wygrali), a i sędziowie ich lubią (tzn. ich styl). Jak dla mnie jeśli będą naturalniejsi, a ich emocje nie będą teatralne na pewno zachwycą odbiorem programu :) :) W tamtym sezonie pokazali, że mogą powalczyć o najwyższe lokaty, a i w finale grand prix zajęli miejsce czwarte. Teraz muszą zmierzyć się z liderami tj. Davis/White, Virtue/Moir oraz Pechalat/Bourzat.

Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - zmienili trenera. Nie mają już zwyczaju budzić grozy swoimi programami. Czas pokaże czy potrafią to wykorzystać i zapewnić sobie stałe miejsce na podium.  Finlandia Trophy należało do nich :)

Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI (GER) - próbują być w grupie najlepszych, ale mają wzloty i upadki. Po tańcu krótkim prowadzili na Nebelhorn Trophy. Później przyszło niepowodzenie i strata pozycji, a jak będzie w Ameryce?

 Lorenza ALESSANDRINI / Simone VATURI (ITA) - to vice mistrzowie zawodów Ondrej Nepela (za Weaver/Poje). Wśród tych par nie wiem czy zdobędą medal, ale moga pokusić się na miejsce czwarte.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.