sobota, 27 października 2012

Skate Canada 2012 - dzień 1.


Liderzy po programie/tańcu krótkim w konkurencji par to bez niespodzianek duet Tessa Virtue / Scott Moir (CAN), Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER). Z lekkim zaskoczeniem, ale prawdopodobnym wynikiem wśród solistów prowadzi Javier Fernandez (ESP) i chyba z największym niedowierzaniem liderką wśród solistek została Elena Gedevanishvili (GEO).

Chociaż zarówno Javier jak i Elena są podopiecznymi Brian'a Orser'a także ich osiągnięcia są jak najbardziej zrozumiałe :)

Kto by przewidział taki układ wśród pań? Dodatkowo te wymieniane jako pretendentki do złota znajdują się dopiero w drugiej połowie stawki. Bo to Elena Gedevanishvili (GEO/60.80) prowadzi po programie krótkim. Za nią jest reprezentantka gospodarzy Kaetlyn Osmond (CAN/60.56). A Ksenia Makarova (RUS/58.56) zajmuje miejsce trzecie.


Skupiając się na liderkach Elena Gedevanishvili (GEO) - swój program krótki wykonała do muzyki Lista Schindlera, wykonując 3S oraz 2A, ale w kombinacji 3Lz+3T, sędziowie obniżyli punkty, za brak rotacji. Ponad to Gruzinka otrzymała dwa poziomy czwarte za sekwencję kroków, i piruety wykonane na zakończenie programu. Zachwyciła także najlepiej skomponowanym programem i za komponenty uzbierała największą ilość punktów. (video)

Na drugim miejscu znajduje się Kaetlyn Osmond (CAN) - Kanadyjka wypadła najlepiej pod względem technicznym, choć musi dotrenować komponenty. Przy dźwiękach Mambo No. 8 i Gwendoline, ta szesnastolatka wykonała czysto wszystkie skoki (3T+3T, 3F, 2A), a za dra piruety uzyskała poziomy czwarte. Kaetlyn nie kryła rozbawienia, gdy okazało się, że jest wypadła lepiej od wielu doświadczonych już łyżwiarek.(video)

Trzecia Ksenia Makarova (RUS) - ma niepowtarzalną okazję udowodnić, że może powalczyć o najcenniejsze miejsca. Czysto wykonała kombinację 3T+3T oraz potrójnego Rittbergera, niestety zabrako 2A. W programie do Maria and the Violin's String, zachwyciła dwoma piruetami oraz sekwencją kroków na poziomie czwartym oraz skokiem do piruetu na poziomie trzecim.(video)
E. Gedevanishvili

Na pozycjach zaraz za podium są dwie Japonki Kanako Murakami (56.21), Akiko Suzuki (55.12), miejsce szóste przypadło Rosjance - Elizavetie Tuktamishevej (55.10), siódme Kanadyjce Ameli Lacost (53.81) Ósme i dziewiąte to dwie amerykanki Caroline Zhang (52.97),Gracie Gold (52.19), a stawkę zamyka kolejna z Rosjanek Polina Shelepen (46.18)


Porządek świata nie został zachwiany i wśród par sportowych prowadzą Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER). Swój program krótki wykonali do Kismet by Bond, a w nim czysty potrójny wyrzucany Flip, 3T, potrójny twist (poziom 3). Za wszystkie elementy poza skokowe uzyskali poziomy czwarte. Był to ich pierwszy start w tym sezonie i od razu taki sukces (72.26) Czy można chcieć więcej? (video)


Za nimi już z wynikiem poniżej 70 bo 64.49 są reprezentanci Kanady Meagan Duhamel / Eric Radford. Ich La Boheme zawierał potrójnego wyrzucanego Lz, potrójnego twista oraz zachwianego i niepewnego 3Lz. Meagan i Erick uzyskali trzy poziomy czwarte (za podnoszenie, kroki i piruet) i jak sądzę Meagan postawi wszystko na jedną kartę by powiększyć swój dorobek punktowy.(video)


Stefania Berton / Ondřej Hotárek (ITA) - to numer trzy z dorobkiem 59.79. Paint It Black by The Rolling Stones zawierał czystego 3T, potrójnego wyrzucanego Loop'a czy sekwencję kroków na poziomie czwartym. Program wymaga kilku szlifów, bowiem niektórzy sędziowie pokusili się by odjąć kilka punktów. (video)
A.Savchenko / R.Szolkowy
pozostałe miejsca
Paige Lawrence / Rudi Swiegers (CAN) - 52.88
Daria Popova / Bruno Massot (FRA) - 48.43
Lindsay Davis / Mark Ladwig (USA) - 47.05
Tiffany Vise / Don Baldwin (USA) - 46.47
Stacey Kemp / David King (GBR) - którzy już na Skate America zgłosili kontuzję, zrozumiałe, ze ina Skate Canada nie pojawili się na tafli.Podobnie jak wśród par tanecznych, wszystko jest pod kontrola i prowadzą Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) - 65.09, chociaż zaledwie 0,01 pkt dzieli ich od drugiego duetu Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) ich wynik to 65.08. Na miejscu trzecim są zgodnie z przewidywaniami Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko (RUS) choć już ze sporą stratą bo ich wynik to 55.80.

Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) - tegoroczny taniec krótki wykonują do muzyki Waltz Goes On by Anthony Hopkins, jak na razie obowiązkowe kroki Polski uzyskały poziom 3 i 2, Twizzle trzeci, sekwencja kroków ponownie drugi, ale niestety niepewne podnoszenie na zakończenie programu zostało ocenione na poziom pierwszy. Chociaż jeśli chodzi o komponenty nie mają sobie równych.(video)

Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) - rozpoczynają od Polki, później przechodzą do Walca by na koniec ponownie wrócić do Polki, a wszystko to do ścieżki dźwiękowej z Seven Brides For Seven Brothers. Ich Twizzle podobnie jak i podnoszenie osiągnęły najwyższy poziom (4), dwie sekwencje kroków Polki oraz kroki w rozłączeniu uzyskały poziom 3. Wszystkie elementy uzyskały dodatkowe punkty od sędziów oceny jakości i tak Włosi uzyskali jak już wspomniałam 65.08 pkt.(video)

Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko (RUS) - swój taniec dowolny wykonują do muzyki My Fair Lady. Za Twizzle oraz podnoszenie uzyskali poziom 4, a za płynne kroki solo poziom trzeci. Słabiej wypadły obowiązkowe sekwencje kroków, za które przyznano im poziom 1 i 2.
Riazanova /Tkachenko
pozostałe miejsca
Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) - 54.84
Piper Gilles / Paul Poirier (CAN) - 53.71
Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA) - 51.67
Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE) - 50.92
Kharis Ralph / Asher Hill (CAN) - 50.00
 
 Wśród solistów prowadzi Javier Fernández (ESP) z dorobkiem 85.87. Jego program Mask of Zorro zawierał 4T, 3A oraz kombinację 3Lz+3T (chociaż nie z ta krawędzią co trzeba). Piruety na początku programu uzyskały poziom 3, a kroki i kombinacja piruetów poziom 3. (video)W sumie Hiszpan był najlepszy pod względem technicznym, ale jeśli chodzi o komponenty to Patrick Chan (CAN) go prześcignął. Będący na drugim miejscu Kanadyjczyk zdobył 82.52. W Elegie Rachmaninov'a wykonał 3T+3T, 3Lz oraz zachwianego 3A. Ponad to uzyskał poziom 4 za dwa piruety oraz kroki. Sam jest z siebie dumny, uważając swój program za niezwykle udany. (video)

Trzeci Nobunari Oda (JPN) zaprezentował kombinację 4T+3T (brawo), 3F, ale 3A wylądował na dwie nogi. W programie do The New Moon in the Old Arm's Moon zaimponował piruetami oraz sekwencją kroków i w sumie za wszystkie elementy poza skokowe uzyskał poziom 4. A za całość programu uzbierał 82.14 pkt.(video)
j.fernandez

 
pozostali
Denis Ten (KAZ) - 75.26
Florent Amodio (FRA) - 74.61
Elladj Balde (CAN) - 72.46
Artur Gachinski (RUS) - 69.74
Ross Miner (USA) - 69.41
Takahito Mura (JPN) - 62.10
Liam Firus (CAN) - 60.50

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.