niedziela, 28 października 2012

Skate Canada 2012 - dzień 2.


Na Skate Canada 2012 gospodarze wywalczyli dwa złote medale. To oczywiście za sprawą duetu Tessa Virtue / Scott Moir oraz nieco niespodziewanie dzięki debiutantce Kaetlyn Osmond. W parach sportowych bez zaskoczenia wygrali Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (GER). Natomiast po raz pierwszy wśród solistów, złoto zdobył...Javier Fernandez (ESP).

 
Kaetlyn Osmond (CAN) odniosła spektakularny sukces i w swoim debiucie wygrała Skate Canada, udowadniając, że zwycięstwo na zawodach Nebelhorn Trophy nie było przypadkowe. Kanadyjka zaprezentowała się w Carmen i choć jej skoki nie były idealne to 3S oraz 3F należał do tych udanych. Ponad to za swoje piruety uzyskała poziom 4. Jej program dowolny uzyskał 115.89 i w sumie 176.45. (video).

Na drugie i trzecie miejsce awansowały dwie Japonki tj. Akiko Suzuki oraz Kanako Murakami. Suzuki wyśmienicie zaprezentowała się pod względem artystycznym, a jej O (from Cirque du Soleil) zawierał sześć skoków potrójnych. I był to najlepszy program dowolny z dorobkiem 120.04, jednak w ogólnym rozrachunku Akiko uzyskała 175.16 pkt i vice mistrzostwo tych zawodów. (video)

Kanako Murakami (video) awansowała z miejsca czwartego, choć jej program dowolny (mieszanka utworów Astor Piazzolla) również uzyskała notę na miejsce czwarte (111.83), to łączny wynik 168.04 pozwolił jej na prześcignięcie (zaledwie o 0.04) Rosjanki Elizavety Tuktamishevej (168.00 i miejsce czwarte). Wracając do Murakami. Zawodniczka ta wyskakał poprawnie trzy skoki potrójny, a pozostałe nie miały odpowiedniej rotacji, czy jak w 3Lz wykonany był ze złej krawędzi.

Niestety podopieczna Briana Orser'a Elena Gedevanishvili (GEO) nie zdołała obronić swojego pierwszego miejsca. Zbyt dużo błędów w programie dowolnym Don Quixote by Leon Minkus (video) i dorobek 99.72, a w sumie 160.52 zdegradował ją na pozycje piątą. Elena wydawało by się, że jest świetnie przygotowana pod względem łyżwiarskim, pozwolę sobie tu zacytować pana M. Szewczyka z Eurosportu, że ponad to jest też "wyfitowana", ale gdy dopadnie ja stres to jak to wżyciu bywa wszystko się wali. . Podobnie Ksenia Makarova (RUS) video utraciła swoją trzecią lokatę (m.in za upadek i skoki poza rotacją) i w konsekwencji zajęła miejsce szóste (154.11).
WYNIKI SOLISTEK

Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (GER) przeżyli chwilę strachu. Bo ci wielokrotni mistrzowie nie pokazali tego co potrafią w tak idealny sposób. Na szczęście Flamenco Bolero by Gustavo Montesano - w nowej aranżacji, zawierał większość poprawnych elementów (2S, potrójnego twista, czy 3 wyrzucanego Salchowa), a przede wszystkim wspaniałe podnoszenia na poziomie 4. Dzięki temu ich program dowolny uzyskał 129.10 pkt. i w sumie Niemcy uzbierali ich 201.36, wyprzedzając drugi duet o około 11 pkt. Wynik mówi sam za siebie jakiej klasy są to sportowcy. :) (video)


Miejsca na podium nie uległy zmianie na drugim są wspomniani Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN) z dorobkiem 126.00 za program dowolny i w sumie 190.49. Ich Angel by Philippe Rombi, był jak zawsze energetyczny, przede wszystkim dzięki charyzmatycznej Meagan i naszpikowany trudnymi elementami tak jak 3Lz solo, czy trójkombinacją 3S+2T+2T. Chociaż sędziowie byli czujni i wyłapywali wszelkie niedociągnięcia i obniżali jakość wykonania niektórych elementów. Ich poważniejsze błędy to lądowania po skokach wyrzucanych, gdzie Meagan kończyła je na dwóch nogach. Niemniej jednak można było zauważyć jak szczęśliwą była ambitna i często rozgoryczona po występach partnerka Ericka.(video)

Trzecie miejsce należny do Włochów - Stefania Berton / Ondřej Hotárek (ITA). Ich program Poeta en el viento by Vincente Amigo uzyskał 112.24, czyli notę odbiegającą od tych najlepszych duetów. Jednak nie można nie zauważyć, że uzyskali aż pięć poziomów czwartych, a także czysto wykonali potrójnego twista, czy potrójnego wyrzucanego Salchowa.(video) 

WYNIKI PAR SPORTOWYCH

Wśród par tanecznych również obyło się bez sensacji i zachowano kolejność jaką duety zajmowały po tańcu krótkim.


Wygrali Tessa Virtue / Scott Moir (CAN), tym razem znacząco wyprzedzając duet Włoski, w sumie aż o 9,35 pkt. W tym sezonie Kanadyjczycy tańczą do muzyki Carmen Suite by Rodion Shchedrin i już na początku sezonu na dziewięć elementów za sześć zdobyli poziomy czwarte. W dodatku ocenione in plus za jakość wykonania. W prawdzie wśród komponentów nie pojawiła się "10", ale i tak w znaczący sposób wyprzedzają pozostałe duety. Ich taniec dowolny uzyskał 104.32 i w sumie 169.41. (video)


Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) również zaprezentowali się do muzyki Carmen, uzyskując pięć poziomów czwartych oraz poziom trzeci za kombinację piruetów. Na razie zdobyli 94.98 pkt, ale zapowiadają znaczne ulepszenie programu, gdyż obecnie postawili na emocje. Wynik 160.06 pozwolił im na pewne utrzymanie miejsca drugiego. (video)


Podobnie trzeci duet Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko (RUS), patrząc na dorobek punktowy miał zagwarantowane swoje miejsce. 143.39 to spora strata do Włochów i spora przewaga nad miejscem czwartym. W swoim tańcu dowolnym The Godfather (soundtrack) by Nino Rota za który uzyskali 87.59 pkt, ponownie zachwycili płynnymi krokami (choć na poziomie 2) oraz nietuzinkowymi podnoszeniami (poziom 4).(video)


WYNIKI PAR TANECZNYCH


Przechodząc do solistów. Pozycje na podium nie uległy zmianie. I poraz pierwszy Javier Fernandez (ESP) wygrał swoje zawody, wyprzedzając w wielkim stylu i ze znaczną przewagą punktową doświadczonego mistrza i gospodarza Patricka Chana. Na miejscu trzecim pozostał Nobunari Oda (JPN).
Javier Fernandez (ESP) - zaczął niezbyt dobrze bo od upadku przy 3T, ale reszta poszła jak z bajki. Bo co można zarzucić zawodnikowi, który czysto wykonał już na początku sezonu 4S? A zaraz po nim 3A? No, nic tylko przyznać solidną ilość punktów. Żeby było mało dołożył jeszcze kombinację 4T+2T oraz 3Lz+2T. Ponad to wyskakał 3Lo, trójkombinację 3F+1Lo+3S (tak przemycił cichaczem tego 1Lo ;) ), a na koniec jeszcze 3S solo. Charlie Chaplin dodatkowo zachwycał elementami poza skokowymi tj. sekwencją kroków na poziomie 4 oraz piruetami na poziomie 3. Za prgram dowolny uzbierał 168.07 i w sumie miał ich aż 253.94.(video)


Patrick Chan (CAN) nie zdołał wygrać wysoko ocenionymi komponentami, krokami i dwoma piruetami na najwyższym poziomie. Nawet kombinacja 4T+2T była zbyt słaba na Hiszpana. Niestety trzeba skakać więcej i lepiej, szczególnie w programie dowolnym. La Boheme by Giacomo Puccini w wykonaniu Kanadyjczyka uzyskała160.91, a w sumie za obie części konkurencji 243.43. Mimo to Patrick nie traci animuszu i uważa, że to dopiero początek sezonu więc niema się czym martwić, a i tak jego celem są mistrzostwa świata.(video)

Nobunari Oda (JPN) z ogólnym dorobkiem 238.34 jest na miejscu trzecim i znaczącą przewagą nad pozostałymi solistami. W swoim The Sorcerer's Apprentice by Paul Dukas, zaprezentował 4T oraz sześć skoków potrójnych. Ponad to jego piruety oraz kroki oceniono na poziom czwarty. Także program dowolny uzyskał 156.20 pkt.(video)

WYNIKI PANÓWVideo programów dowolnych TUTAJ >>>
Więcej Video ze Skate Canada 2012 TUTAJ >>> Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.