niedziela, 21 października 2012

Skate America 2012 - dzień 2.

Jak przypuszczałam wczoraj,  konkurencja solistów zakończyła się zdobyciem podium przez reprezentantów Japonii. W konkurencji pań i par tanecznych w programie krótkim prowadzą gospodarze (Ashley Wagner i Meryl Davis/Charlie White), natomiast pary sportowe to nie kwestionowane zwycięstwo duetu Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov (RUS).
Soliści
Zwyciężył Takahiko Kozuka przed Yuzuru Hanyu i Tatsuki Machida. 

Takahiko Kozuka zaprezentował 4T oraz pięć innych potrójnych skoków.  W “Introduction and Rondo Capriccioso” włączył kombinację z 4T, jednak nie zakończyła się ona dobrze, a ponad to jeszcze te problemy przy 3S, cud, że nie odjęto mu punkt za upadek. Za swój FP uzyskał 166.12 i w konsekwencji 251.44 wystarczyło aby wygrać zawody Ameryce. (video)

Skate America 2012
Na miejscu drugim zawody zakończył lider po shorcie, czyli Yuzuru Hanyu, oraz jego program do muzyki “Notre Dame de Paris”. Rozpoczął od dwóch upadków przy 4T oraz 4S, a jeszcze później przy 2Lz. Ponad to nie zachwycił elementami pozaskokowymi i uzyskał poziomy drugie (tylko skok do piruetu miał poziom 4). Nie było także choreograficznej sekwencji. W sumie za ten program uzbierał 148.67, a za całość 243.74 tym samym zawody zakończył na miejscu drugim. (video)

Z czwartego na miejsce trzecie awansował Tatsuki Machida. Jego Firebird zawierał siedem skoków potrójnych i upadek przy 4T. Mimo tego oceniony był na miejsce drugie (154,17). Ponad to uzbierał sobie jeszcze poziomy 3 i 2 za pozostałe elementy programu. Jego wynik końcowy to 229.95.(video)

Mimo osiągnięcia dwóch piątych miejsc Konstantin Menshov (RUS) zawody zakończył na miejscu czwartym (212.53). Konstantin jako jedyny wykonał w swym programie dwa czyste skoki poczwórne (4T) (video). Rozczarowany na pewno jest piąty (211.35) zawodnik czyli Jeremy Abbott (USA) bowiem spadł z miejsca trzeciego, a sam program dowolny byłby dopiero ósmy.(video)

Szósty jest Michal Brezina (CZE), który wypadł we free lepiej niż w shorcie (209.67), chociaż nadal te 4S nie wychodzą jak wychodzić powinny. Armin Mahbanoozadeh (USA) to miejsce siódme (203.65), Tomas Verner (CZE) - miejsce ósme (197.36), Douglas Razzano (USA) - dziewiąte (187.73), a Alexander Majorov (SWE) - dziesiąte(182.42).


Podium par sportowych nie uległo zmianie wygrali Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS). Qing Pang / Jian Tong (CHN) - zdobyli srebro, a Caydee Denney / John Coughlin (USA) wywalczyli brąz. 


Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) - muzyka: Violin Muse. Zyskała 129.29 pkt. a to dzięki wszystkim elementom pozaskokowym na poziomie czwartym. Oraz czystym twiście, a także skokach solo 3T i kombinacji 3S+2T. Problemy (upadek) były przy wyrzucanym potrójnym Salchowie, ale to nie zmienia faktu, że byli najlepsi. Dodatkowo ich komponenty zyskały oceny blisko dziewięciu punktów. I oczywiście jak na tą ambitną parę przystało, nie są zadowoleni ze swojego jednego, jedynego błędu.(video)

Skate America 2012
Qing Pang / Jian Tong (CHN) - muzyka: Variations on a Original Theme Enigma by Edward Elgar, rozpoczęli od sekwencji podwójnych Axli, potórjnego twista i 2T. Następnie wkomponowali całą gamę elementów pozaskokowych (poziom 4) przedzielonych potrójnymi wyrzucanymi Salchowem i Loopem. Za to uzyskali 123.20pkt i w sumie na koniec zawodów mieli ich185.16.(video)

Caydee Denney / John Coughlin (USA) - muzyka: Upiór z Opery. Pod względem technicznym ich elementy pozaskokowe osiągały poziomy czwarte i trzecie. Skokowo też zapowiadali się całkiem nieźle, ale brak rotacji w sekwencji podwójnych Axli, przyczyniło się do utraty cennych ułamkowych punktów. Ponownie duet ten odbiega od czołówki pod względem komponentów. W sumie za FP mają ich 117.47, a za dwa występy 178.22. (video)

Vanessa James/Morgan Cipres (FRA) zakończyli zawody na miejscu czwartm, z solidnie wykonanym programem dowolnym (167.66 ), a Marissa Castelli/Simon Shnapir (USA) zdobyli lokatę piątą (164.19).
Kolejne duet to Gretchen Donlan / Andrew Speroff (USA/131.26) i Danielle Montalbano / Evgeni Krasnopolski (ISR/119.02), których dzieliły minimalne różnice, ale w programie dolnym tak się poróżnili.


Solistki i ich short program.
A.Wagner 2012
Wśród pań po programie krótkim prowadzi Ashley Wagner (USA) z dorobkiem 60.61. Jej Red Violin zawierał wysoko ocenioną kombinację 3F+2T (z rękami uniesionymi nad głowa), 2A oraz piruet z odchyleniem tułowia na poziomie czwartym. Słabiej było przy 3Lo, bo Amerykanka wylądowała na dwie nogi. Kolejny piruet to poziom trzeci, a kroki poziom drugi. (video)

Na drugim miejscu, ale jeszcze nie przegrana uplasowała się Adelina Sotnikowa (RUS). Tradycyjnie piruety uzyskały poziom czwarty, a drugi tym razem przyznano za kroki. W Capriccio Espagnol wyskakała 3T+3T, 2A i pojedynczego Flipa. Komponentami niemal nie ustępuje prowadzącej Wagner. Za swój short jak na razie ma 58.93 pkt. (video)

Na trzecim miejscu na razie jest kolejna Amerykanka - Christina Gao. Nie wymieniałam jej w gronie faworytek, a jednak może powalczyć o swój pierwszy medal sezonu. Z dorobkiem 56.63 i czystymi skokami ma niezaprzeczalne szanse by wyprzedzić nawet tak utalentowane zawodniczki jak Sotnikowa i Wagner, technicznie była od nich lepsza, ale komponenty do Close Without Touching i czasem niższe poziomy nie dały jej od razu miejsca pierwszego.(video)

Mae-Berenice Meite (FRA) na razie plasuje się na pozycji czwartej 54.41, goni ją Valentina Marchei (ITA) z dorobkiem 54.01. Nieco niżej są Victoria Helgesson (SWE/50.29) - miejsce szóste i Huraka Imai (JPN/49.90) - miejsce siódme. Ósmą jest Sarah Hecken (GER/48.11). A dopiero dziewiątą (istny szok) Alena Leonova (RUS/46.72), natomiast stawkę zamyka Rachael Flat (USA/43.72).

Short Dance Par Tanecznych:

Pary taneczne to nieustanna dominacja Meryl Davis/ Charlie White (USA). I ich bezbłędnie wykonany short dance do którego wybrali rytmy Marszu, Walca i Polki (z utworu Giselle). Twizzle, podnoszenie i druga sekwencja kroków uzyskały poziom czwarty (te pierwsze poziom 2). Komponenty o mało nie przekroczyły magicznej dziesiątki ;). Chociaż jeden sędzia za interpretację ją przyznał. Bo jak nie ;) żeby nie było tak, że są ponad innych zostali ukarani odjęciem, za nie takie podnoszenie co ma być (czy za długie, nie ważne im się wszystko wybacza :) są niewiarygodni) w sumie mają na razie 71.39. (video)

M.Davis/Ch.White - 2012

Za nimi bez niespodzianek plasują się Kaitlyn Weaver/ Andrew Poje (CAN) z dorobkiem mniejszym niż Amerykanów bo 65.79. Ich rytmy to Polka i Walc z utwory Sounds of music. Obowiązkowe kroki wypadły najlepiej i uzyskały poziom 4 i 3. A także podnoszenie, którym zakończyli program uzyskał ten najwyższy poziom. (video)

Trzecie miejsce też bez zaskoczenia należy do duetu Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS). U nich kroki zostały ocenione również na poziom 4 i 2. Ponad to podnoszenie zyskało poziom najwyższy, a pozostałe elementy poziom trzeci.Aż dziwne jak ta para może być radosna, a nie groźna i demoniczna ;) Ich program (Polka i Walc z Rosyjskiego filmu) uzyskał 62.91 pkt. i jak się patrzy na obecne wyniki, nie ma kto im zagrozić. (video)

Po short dance poza podium są: 
4. Lynn Kriengkrairut/Logan Giuletti-Schmitt (USA) - 53.89 - zachwycili Twizzlami i podnoszeniem (poziom 5. Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi (GER) - 52.30 - Twizzle i podnoszenie miały poziom 4, ale reszta zadziwiająco słaba (jak na nich).
6. Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi (ITA) - 50.36 - najlepiej wypadły im Twizzle (poziom 3)
7. Anastasia Cannuscio / Colin McManus (USA) - 47.98, Twizzle i podnoszenie uzyskały poziom 4


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.