czwartek, 10 listopada 2022

Grand Prix de France 2022 - pary taneczne

Kolejny brązowy medal na konto gospodarzy zdobyli Evgeniia Lopareva / Geoffrey Brissaud.

Przed zawodami najwięcej emocji budziła rywalizacja między Włochami i Kanadyjczykami. Ostatecznie pary trzymały się "swoich"miejsc zdobytych po tańcu rytmicznym i nie fundowali sobie żadnych wędrówek.

Kto na podium par tanecznych?

1. Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA) - brązowi medaliści Europy, 4 para MŚ i 5. z IO
2. Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sorensen (CAN) - 9. para z MŚ i IO
3. Evgeniia Lopareva / Geoffrey Brissaud (FRA) - 9. para Europy

Pozostali reprezentanci Francji Loicia Demougeot / Theo Le Mercier oraz Marie Dupayage / Thomas Nabais zajęli odpowiednio 4. i 9. miejsce.

#1

Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA/ 207.95) nie odpuszczają i z zapałem podejmują się kolejnych wyzwań. Sambę i rumbę w aranżacji Włochów, określiłabym jako latynoamerykański taniec (rytmiczny) z rockowym zacięciem. Od czasu do czasu pojawiają się mocniejsze dźwięki elektrycznej gitary, więc nie można odmówić parze oryginalności :)

Najwyższy poziom, Charlene i Marco, uzyskali jedynie za podnoszenie. Za to "straty" w poziomach nadrobili w jakości wykonania. W sumie, za mieszankę This Is, I'm Crying, [Grace Jones], Pantera En Libertad i Apollo 440 Remix, zdobyli 83.52 pkt i pierwsze miejsce.

W tańcu dowolnym zaintrygowali nowym stylem. Wraz z My Love Will Never Die by AG, Mephistos Lullaby by Yair Albeg Wein tworzą niepokojącą i osobliwą aurę. Tę z gatunku posępnych, ale fascynujących.

Mamy tu przykład doskonałego osadzenia w muzyce wymaganych elementów. Mamy też przykład wykorzystania ich jako cennych narzędzi w choreografii. Rozbudowane tanecznie twizzle (poziom 4 i 3), nastrojowo przejechane kroki na jednej nodze (poziom 2 i 3), czy modernistycznie opracowany układu w krokach choreograficznych, podkręcają wyobraźnię.

W technice pojawiło się pięć poziomów 4, trzy poziomy 3 i dwa 2. Ale za to jakość - niebywała. W sumie para zebrała 124.43 pkt i była najlepsza. Ich rekord sezonu to 124.76 pkt, więc było blisko.

Już w sobotę Charlene i Marko wystartują na MK John Wilson Trophy.

#2

Laurence Fournier Beaudry i Nikolaj Sorensen (CAN/ 201.93) jak to oni, na tafli budują atmosferę wzajemnej pasji i wyrafinowania. Są dumni i nieprzystępni. W tańcu rytmicznym do mieszanki utworów Glorii Estefan, to jeszcze gdzieś tam, pojawiają się ciepłe uczucie (i to w rumbie), ale w tańcu dowolnym, dominują już te najgorętsze emocje.

W tańcu dowolnym, z wykorzystaniem kawałków takich artystów jak Ennio Morricone, Robert Rodriguez i dwóch wersji Malagueñy, nie zabrakło motywu spódnicy do flamenco. Charakterystyczna falbana jest ważnym elementem tworzonego przez nich widowiska. Nie raz sięgali po tego typu ozdobnik. I co trzeba przyznać, Lauren kontroluje jej ruchy jak profesjonalistka.

Za taniec rytmiczny duet zdobył 82.38 pkt. Za FD - 119.55 (ich rekord sezonu i kariery to 121.93). Para cały czas była druga

Kolejny przystanek na drodze Kanadyjczyków to NHK Trophy (mam wrażenie, że na NHK wystąpi 3/4 zawodników, nic tylko NHK i NHK ;)).

#3

Evgeniia Lopareva / Geoffrey Brissaud (FRA/ 187.15) sięgnęli po Paxi Ni Ngongo jako rytmy rumby oraz Magalenhę w ramach samby. Tłem ich tańca dowolnego była mieszanka utworów Edith Piaf (L'Accordéoniste, Mon Dieu). Obydwa tańce można określić mianem solidnych. Para dba o jakość wykonania, ale całość jeszcze wygląda dość ciężko.

Ku radości gospodarzy Evgeniia i Geoffrey przez cały czas trzymali się na medalowej (trzeciej) pozycji. Za RD uzyskali 73.17 pkt a za FD 113.98 (rekordy sezonu i kariery mają wyższe)

Francuzi pojadą na NHK Trophy (bo gdzieżby indziej ;))

#4

Loicia Demougeot / Theo Le Mercier (FRA/ 179.76/ PB) nie byli zagrożeniem dla Evgenii i Geoffreya, ale gdyby ich pokonali, to i tak gospodarze byliby szczęśliwi ;). Para (o dziwo!) nie pojedzie na NHK. Oni już zakończyli serię grand prix 2022. W USA również byli 4, więc na swoim koncie zgromadzili 18 punktów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.