sobota, 26 stycznia 2013

Finał Panów - ME 2013

Po raz pierwszy  Mistrzem Europy Hiszpan Javier Fernandez. Vice Florent Amodio (FRA), a brąz powędrował do Michala Breziny (CZE). 
Brian Joubert (FRA) niestety  nie obronił trzeciej pozycji zajmowanej po programie krótkim. Javier Fernandez (ESP)  po znakomitym programie dowolnym uzyskał aż 186.07 pkt.

W swoim programie wykonał aż trzy poczwórne skoki !!!

Choć były małe usterki, to zawsze można uznać je za część choreografii do niezdarnego Charlie Chaplina. Nie ulega wątpliwości, że Javier bez wahania wykonał 4T, a za raz po nim kombinację 4S+3T, gdzie końcówka 3T mogła się źle skończyć. Hiszpan szybko się pozbierał i skoczył 3A. Po piruecie i sekwencji kroków (z poziomu 3-ego), ponownie skoczył wspaniałego 4S tym razem solo. Następnie zaprezentował cała gamę umiejętności skokowych wykonując kombinację 3Lz+2T oraz trójkombinację 2F+1Lo+3S, a także 3S. Kolejna niepotrzebna usterka przydarzyła się w kombinacji piruetów i choć z poziomu 4, to sędziowie odjęli za jakość wykonania. Natomiast sekwencja spiral oraz kombinacja piruetów (poziom 4) tuż na zakończenie programu spotkała się uznaniem sędziów i przyczyniła się do zdobycia kolejnych punktów. Oprócz wspaniałej techniki Hiszpan po raz kolejny zadziwił i zachwycił lekkością tańca co dało odzwierciedlenie w ocenie za komponenty (89.42). Jego łączny wynik to 274.87 i co najważniejsze tytuł Mistrza Europy.

Na drugie miejsca z dorobkiem 250.53 spadł Florent Amodio (FRA), jednak w porównaniu do zeszłego roku uzyskał lepszą lokatę (rok temu był 3), ale gorzej niż dwa lata temu, gdzie zwyciężył ;). Jego wynik za program dowolny to 160.71. A skoczył w nim dwa 4S, choć drugi miał być w kombinacji, czego zabrakło i w konsekwencji w programie miał tylko dwie kombinacje. Również w 2A musiał ratować się przed upadkiem, ale reszta poszła bez zarzutu i Francuz wyskakał jeszcze cztery skoki potrójne. Ponad to uzyskał jeden poziom 4 - w piruecie siadanym. A jego Jumpin' Jack był trzecim programem wśród solistów, za to z drugą notą za komponenty (83.06)

Michal Brezina (CZE) awansował na miejsce trzecie, z dorobkiem 243.52 i drugą notą za program dowolny -  163.68. To wszystko za sprawą lepszej noty technicznej (w komponentach przegrałby z Francuzem Amodio). Jego zeszłoroczny program - The Untouchables - zawierał 4S z upadkiem oraz 4S, bez skoku drugiego, czyli bez kombinacji. Nadrobił za to udanymi siedmioma skokami potrójnymi oraz dwoma piruetami z poziomu 4. Za trzeci piruet uzyskał poziom 2.Brian Joubert (FRA) czwarty zawodnik Mistrzostw zaprezentował cztery udane skoki tj. 4T, 3A, 3Lz, 3S, dwa piruetami z poziomu 4, a także doczekał się wysokiej noty za komponenty (80.36). Niestety zabrakło dwóch kombinacji i zamiast 3A wyszedł tylko jeden obrót, ponad to sędziowie dopatrzyli się złych krawędzi w każdym z potrójnych Flipów, które Francuz skakał jeden solo drugi w kombinacji z 2T. Za program do muzyki z Gladiatora uzyskał wynik 148.54, a w sumie 232.47.
Na miejscu piątym z rewelacyjnym programem dowolnym uplasował się debiutant. Maxim Kovtun (RUS) wykonał dwa 4T (jeden solo drugi w kombinacji z 3T), ale przesadził z liczbą kombinacji (wykonał ich aż 4).  Najlepszy z Rosjan zyskał za niego 152.11 i w sumie 226.57. Za nim na miejscu szóstym uplasował się Alexander Majorov (SWE) z dorobkiem 211.88. Awans zapewnił sobie dzięki solidnemu wykonaniu programu dowolnego oraz niefortunnych błędach jakie przydarzyły się siódmemu zawodnikowi tj Sergeiovi Vornovovi (RUS/210.18).

Natomiast po udanym występie na miejsce ósme awansował Victor Pfeifer (AUT/194.77), dziewiąty jest Chafika Besseghiera (FRA/189.67), a dziesiąty Peter Liebres (GER/187.96). Po całej gamie skoków pojedynczych i podwójnych Tomas Verner (CZE/177.41)  zajął miejsce 11.

Michal Cieplucha (POL) zawody zakończył na miejscu 19-tym. Dwóch zawodników przed nim wyprzedziło go zaledwie ułamki punktów.  Wynik Polaka to 167.29). A jego program dowolny był 13 programem zawodów.


Evgein Plushenko (RUS) z powodu niewyleczonej kontuzji oraz Pavel Kaska (CZE) wycofali się z zawodów.

Soliści FP & SP - video
Wyniki FP
Wyniki końcowe

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.