czwartek, 17 stycznia 2013

Przed mistrzostwami Europy

N.Pechalat/F.Bourzat 2012

o Parach Tanecznych


Najlepsza piątka zeszłorocznych Mistrzostw Europy to:
1. Nathalie Pechalat/ Fabian Bourzat (FRA)
2. Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS)
3. Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS)
4. Anna Cappellinie / Luca Lanotte (ITA)
5. Ekateirna Rizanova / Ilia Tkachenko (RUS)


W tym roku spodziewa się, że duet Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA)  namiesza na podium i za pewne będzie najgłośniej komentowaną parą na tych mistrzostwach.

Cykl Grand Prix pokazał, że mogą powalczyć nawet z duetem Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA). Jednak ... tylko mogą, bo jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że  wygrają. Bo to Francuzi nie tyle że są  faworytami, czy obrońcami tytułu Mistrzów, ale przede wszystkim nie osiedli na laurach i bardzo mocno trenują by jeszcze  poprawić i udoskonalić technikę, a ich programy zyskują coraz większe uznanie. Tak więc na pewno nie odpuszczą walki na ME.

Wracając do Włochów (na podstawie FGP) do swojego sukcesu mogą zaliczyć,  fakt pokonania nie tylko trzeci duet z Europy - Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS), ale także vice mistrzów starego kontynentu, czyli duet Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS). W prawdzie nie wywalczyli medalu (miejsce 4), ale kolejność w Finale Grand Prix uplasowała ich przed Rosjanami.  Na korzyść Rosjan, przemawiają zbliżone wyniki sezonu dlatego kwestię medali mogą rozstrzygnąć różnicą ułamków punktowych, a i oba duety na Mistrzostwach Rosji pokazały się od jak nalepszej strony uzyskując wyniki powyżej 170 pkt.
... Na pewno w tej dyscyplinie nie zabraknie emocji, oj nie zabraknie ;)


Wyniki ME 2012

W drugiej "piątce" z ME 2012, też może się wiele zmienić. Bowiem ogromne szanse na awans (w stosunku do zeszłego roku) mają reprezentanci Niemiec, czyli Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi, zarówno ze względu na lepsze noty jakie uzyskują w tym sezonie (SB - 140,54), a także słabszej dyspozycji wyżej klasyfikowanych duetów tj. Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR) - SB 126,66, czy Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA) - SB 130,75. Ponad to nie mniejsze szanse na awans zapewniają sobie także Julia Zlobina i Alexei Sitnikov (AZE), których wynik sezonu to 140,30. 

Aż dziwne, że nawet duet Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA), czyli ten z 11 miejsca z ME 2012 posiada lepszy season best (137,58) niż wydawałoby się doświadczone duety z Wielkiej Brytanii i Francji.

No cóż, tak to już  bywa.

Polskę reprezentować będą Alexandra Zvorigina / Maciej Bernadowski. I to jest dobra wiadomość, że reprezentanci naszego kraju pojawią się na tafli ME, bowiem w zeszłym sezonie nie mieliśmy nikogo w tej pięknej dyscyplinie.
Reasumując jedynym pewniejszym punktem może być wygrana Francuzów - Natahalie Pechalat / Fabian Bourzat, bo pozostałe nie są jeszcze obstawione :) 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.