czwartek, 24 stycznia 2013

ME - Program dowolny par sportowychPierwszy finał Mistrzostw Europy 2013 przyniósł złoto oraz obronę tytułu dla Tatiany Volosozhar / Maxima Trankova (RUS). Vice mistrzami zostali Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER), a brąz po raz pierwszy wywalczyli Włosi Stefania Berton /Ondrej Hotarek .
Tegoroczni zwycięzcy Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) w swoim programie dowolnym wykonywanym do utworu Violin Muse - Ikuko Kawai zaprezentowali dwa asekurowane przez Tatianę potrójne wyrzucane skoki (Rittbergera i Salchowa). A także wątpliwej jakości kombinację 3S+2T czy 3S. Na szczęście za wszystkie elementy poza-skokowych uzyskali poziom 4, a za komponenty nie szczędzono im w wygórowanych, ale zasłużonych ocenach. Mimo paru błędów Rosjanie pobili swój rekord sezonu uzyskując notę 139.22 za program dowolny, a łącznie za obie części konkurencji punktów 212.45.

Vice mistrzowie Europy Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) po raz kolejny postawili na potrójnego wyrzucanego Flipa oraz potrójnego Salchowa wykonywanego na zakończenie programu. Te elementy jak i doskonała sekwencja dwóch potrójnych Toeloop została nagrodzona w ocenie za jakość wykonania. Jednak upadek Aliony po 2S, popsuł ogólne wrażenie i za pewne plany na złoto. Za elementy poza-skokowe do rytmów Flamenco Bolero - Gustavo Montesano, uzyskali pięć poziomów czwartych (min. za każde z podnoszeń) i w ogólnym rozrachunku za program dowolny zdobyli 135.03 pkt. a łącznie 205.24.


Brązowi medaliści Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA) chociaż nie bez problemów (upadek po 3S) zdołali utrzymać swoje wyśmienite miejsce z łączną notą 187.45. Na rozpoczęcie swojego programu Poeta en el viento – Vincente Amigo, jako jedni z nielicznych wykonali dobrze ocenioną trójkombinację 3T+2T+2T. A dodatkowo dwa wyrzucane skoki (Salchow i Rittberger) na przyzwoitym poziomie oraz cztery poziomy czwarte za elementy poza-skokowe przyczyniły się do uzyskania nowego rekordu sezonu tj.123.17 pkt.Vanessa James / Morgan Cipres (FRA) zaimponowali w programie krótkim, a w programie dowolnym potwierdzili swoją wyśmienitą formę. Francuzi pokusili się na potrójnego wyrzucanego Flipa oraz Salchowa, ryzykownie wykonywanych w drugiej części programu. 10% bonus oraz pięć poziomów czwartych za elementy poza-skokowe przyniosło im notę 119.54, łącznie 178.81 pkt. oraz miejsce zaraz za podium.

Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS) zaprezentowali udaną sekwencję 3T+3T i wydawało by się, że odzyskali formę. Ale błędy, jakie pojawiły się przy wyrzucanych skokach czy upadek po 2A pozostawiły wiele do życzenia.  Na pewno mocnym punktem programu były dwa podnoszenia (poziom 4) oraz piruety. Za swój program do February - Leonida Levashevicha Rosjanie zgromadził 119.28 pkt, co w konsekwencji dało im 175.48 i niezmienne miejsce piąte.

Duet Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) awansował na pozycję szóstą. The Addams Family (soundtrack) - Marca Shaimana rozpoczęli od nienajgorszej trójkombinacji, ale pod koniec programu zafundowali sobie aż dwa upadki. Ich łączy wynik to 167.23.

Daria Popova / Bruno Massot (FRA) zaprezentowali się do wyrazistych dźwięków Chocca, Far away -  Apocalyptici. Jednak wypadli słabiej niż można było się spodziewać mając w pamięci udany programie krótkim.  W prawdzie zachowają siódmą lokatę, ale to bardziej za sprawą spadku duetu Niemieckiego Mari Vartmann / Aaron van Cleave niż własnemu programowi. Zawody kończą z dorobkiem 157.12 pkt.

Wspominani Mari Vartmann / Aaron van Cleave (GER) wypadli równie słabo i za program dowolny uzyskali zaledwie 86.65 pkt (w sumie 141.79) co daje im miejsce ósme.


Kolejne duety nie zmieniły swoich pozycji, jakie zajmowały po programie krótkim. I tak Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA) to miejsce dziewiąte z ogólnym dorobkiem 140.89, Stacey Kemp / David King (GBR ) dziesiąte i wynik 131.51, choć ich sam program dowolny był oceniony niżej niż duetu Ukraińskiego, ale dorobek z tzw. shortu pozwolił im zachować pozycją. Dlatego Julia Lavrentieva / Yuri Rudyk (UKR) z notą 128.79, ostatecznie zajęli miejsce 11. 


Polskiemu duetowi Magdalena Klatka / Radosław Chruściński należą się brawa za waleczność. Bo chociaż program nie najlepszy (brak synchronizacji w piruetach, czy nieudane podnoszenie) to elementy bezpośrednio po nich występujące wykonywane odważnie i spokojnie. Ich wynik za program dowolny do muzyki The Umbrellas of Cherbourg - Michel Legrand to 64.92, w sumie po dwóch częściach zawodów -  99.65 i miejsce 15.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.