sobota, 26 stycznia 2013

Pary Taneczne FD - ME 2013

Mistrzami Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS). Vice mistrzami znów Rosjanie Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov. A brąz dla duetu z Włoch tj. Anny Cappellini / Luci. Lanotte.


Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) zdołali utrzymać się na miejscu pierwszym z dorobkiem 169.25. W tańcu dowolnym uraczyli nas sześcioma elementami na poziomie 4, a jedynie sekwencje kroków zostały ocenione na poziomie 2 i 3. Wspaniałe Twizzle oraz cała gema przemyślanych komponentów  zachwycała w połączonym utworze Man With a Harmonica oraz Toski. Para  zdobyła 99.83 punktów, a to o ułamki  mniej niż vice mistrzowie czyli młodzi i szalenie ambitni koledzy z reprezentacji.

Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS) prezentując się do nostalgicznego utworu z filmu "Uwierz w ducha" wygrali tą część konkurencji z dorobkiem 100.16. Do zwycięstwa całych mistrzostw zabrakło 0.11 pkt. i z notą 169.14 uplasowali się na miejscu drugim. Pięć poziomów czwartych, a przede wszystkim nieskazitelne Twizzle już na samym początku programu zapowiadały niebywałe emocje. Podobnie wśród komponentów nie mieli sobie równych - a za wykonanie - otrzymali notę 9.00.

Włosi Anna Cappellinie/ Luca Lanotte (ITA) zdobyli medal brązowy po burzliwej i żywiołowej interpretacji Carmen, która z programu na program jest coraz lepsza i bardziej płomienna. Twizzzle, podnoszenia i piruety oceniono na poziomie 4, a sekwencję kroków na 3 i 2, w dodatku nagradzając za jakość wykonania. Włosi choć na miejscu trzecim, pokonali rywali notą za wspaniałą technikę (47.99), w sumie za taniec dowolny uzyskali 99.27, a po dwóch częściach konkurencji ich wynik to 165.80.

Trzeci duet z reprezentacji Rosjan Ekateirna Rizanova / Ilia Tkachenko (RUS) z notą 157.77 uplasował się na miejscu czwartym.Gangsterski Ojciec Chrzestny obfitował w sześć poziomów 4 (z bardzo dobrymi Twizzlami w tle) oraz w słabsze sekwencje kroków z poziomu drugiego. Propozycja nie była już tak "balowa" i widać, że duet zmierza odejść od delikatnych i romantycznych wzruszeń. W Zagrzebiu za taniec dowolny uzyskali 93.25, a tym samym nowy rekord sezonu.

Na miejsce piąte (z szóstego) awansowali Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR), którzy dorobili się, znacznej poprawy rekordu sezonu, tj. 92.36. Dobre Twizzle, imponująca kombinacja podnoszeń zapewniła im poziom 4. Podobnie jak pozostałe piruety czy podnoszenia uzyskały poziom 4, a sekwencje kroków 3.  Łączny wynik Brytyjczyków to 152.95.

Podobnie awans o jedną pozycję zapewnili sobie Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER), którzy zdobyli 147.28. Ponownie mieliśmy pokazję oglądać ich charakterystyczny i rozpoznawalny taniec to muzyki Tore My Heart - Oona. Tym razem w lepszym i bardziej dopracowanym wydaniu owocującym w rekord sezonu na poziomie 87.20.

Nieszczęśliwy upadek Alexeia w krokach po kole i pociągnięcie za sobą Julii zdetronizowała duet z Azerbejdżanu na miejsce siódme. Julia Zlobina i Alexei Sitnikov (AZE) za taniec dowolny uzyskali 83.90 pkt i był to dopiero 10-wynik wieczoru. Ale w sumie łączny dorobek 144.83 pozwolił im pozostać w pierwszej dziesiątce.

Tanja Kolbe/Stefano Caruso (GER) z dorobkiem 142.54 polepszyli swoją pozycję i ostatecznie zajęli miejsce ósme. Na pozycję dziewiąta natomiast spadli  Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA /142.48 ). Mogłoby być lepiej, ale Marco miał problemy przed Twizzlami i w konsekwencji trochę się gubił w trakcie ich wykonywania.

Dziesiątkę zamyka duet Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA) z dorobkiem 140.00. Zmysłowy taniec Francuzów z  niebywale niebezpiecznymi podnoszeniami (choć z poziomu 2 i 3) nie zapewnił im sukcesu.

Drugą dziesiątkę otwierają, awansujący z miejsca 14-tego Irina Shtrok / Taavi Rand (EST) z dorobkiem 82.39 za taniec dowolny (A Los Amigos), a w sumie 132.90. Natomiast duet Siobhan Hekkin-Canedy / Dmitri Dun (UKR) spadł na miejsce 12-te z ogólnym dorobkiem 129.36 pkt i z pewnym żalem po upadku Dimirtieja.

Wyniki FD
Wyniki końcowe par tanecznych
Wideo ze zmagań par tanecznych (SD & FD)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.