piątek, 18 stycznia 2013

Przed Mistrzostwami Europy

o Solistach

E.Pluschenko

Najlepsza piątka zeszłorocznych solistów:
1) Evgeni Plushenko (RUS)
2) Artur Gachinski (RUS)
3) Florent Amodio (FRA)
4) Michal Brezina (CZE)
5) Tomas Verner (CZE)


Ten sezon pokazał, że w Europejskiej stawce nastąpią znaczne przetasowania. I jeżeli ktoś ma przywrócić porządek to startujący na tych mistrzostwach Evgeni Plushenko. Nie występował w cyklu Grand Prix, ale mistrzostwa Rosji pokazały, że jest najlepszym w swoim kraju i wiele może zdziałać na każdej tafli świata.
Na pewno z powrotu cara nie ucieszył się Javeir Fernandez (ESP), który w tym sezonie wypadał znakomicie (SB - 258,62) i który wśród Euproejskich solistów nie ma sobie równych. Gdyby nie Plushenko można było by go wymieniać jako 100% kandydata do złota. Ale w tej zaistniałej sytuacji będzie się musiał zmierzyć z legendą tego sportu. Na jego korzyść przemawia, doświadczenie, że udało mu się pokonać Patricka Chana :)

O miejsce trzecie powalczyć mogą, solidarnie słabiej spisujący się w tym sezonie Florent Amodio (FRA) (SB - 218,72) oraz Michal Brezina (CZE) (SB - 224,56). Chociaż odnotowujący zwyżkę formy Sergei Voronov (RUS) (SB - 217,61) czy debiutujący w gronie seniorów, zwycięzca finału Junior Grand Prix Maxim Kovtun (RUS) (SB - 222,31) na pewno upatrują  dla siebie szansę. Choć w prawdzie Maxim to dopiero piąty zawodnik swojego kraju, jednak Federacja postawiła na niego i tym samym na mistrzostwach nie pojawi się vice mistrz Europy Artur Gachinski. A także zabraknie nie najgorzej  spisującego się Konstantina Menshova. Ale cóż  za rok olimpiada, a Maximovi przyda się obycie w seniorach.Wyniki ME 2012Nie sądzę, żeby Tomas Verner zachował swoje piąte miejsce sprzed  roku, bo choć wygrał Mistrzostwa 3 Narodów, to w rywalizacji w cyklu Grand Prix wypadał bardzo słabo  i season best SB - 197,36 nie robi największego wrażenia. Chyba, że jakimś cudem odzyskał formę, bo trochę czasu jednak miał.

Tajemnicą i niewiadomą jest dyspozycja Brian'a Joubert'a (FRA) W tamtym roku na ME był ósmy, na zawodach z cyklu Grand Prix ukończył tylko te w Paryżu uzyskując łączną notę 210,16 pkt. Teraz zmienił program dowolny (Gladiator) i zapowiadał, że pojawi się bez trenera u boku. Jaki będzie jego wynik? Już wkrótce będzie wszystko wiadome :)


Polskę reprezentować będzie Maciej Cieplucha. W tamtym roku zajmował miejsce 19. a w tym liczymy i życzę, że będzie lepiej. :)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.