sobota, 19 stycznia 2013

Przed Mistrzostwami Europy 2013

T.Volosozhar/M.Trankov

O Parach SportowychNajlepsza piątka zeszłorocznych Mistrzostw Europy to:
1) Tataiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS)
2) Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS)
3) Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) 
4) Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA)
5) Mari Vartmann / Aaron van Cleave (GER)Tataiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) zwyciężyli Finał Grand Prix i jeszcze pozostają Mistrzami Europy. I choć ich programy zawierały błędy, królują na tali. Niemniej jednak swoje osiągnięcia zdobyli pod nieobecność drugiego utytułowanego duetu, czyli Aliony Savchenko i Robina Szolkowego (GER). W przeszłości to Niemcy byli lepsi, ale podkreślam to było na początku wspólnej pracy Tatiany i Maxima, a jak wiadomo początki są trudne. Teraz  Tatiana i Maxim nie mogą zasłonić się niedograniem, a Aliona i Robin z kolei mogą usprawiedliwić się problemami zdrowotnymi, tak więc bilans wyszedł na zero i duety staną do równej rywalizacji na tafli w Zagrzebiu.

O miejsce na podium powalczy także, zachwycający duet Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS). Rosjanie jak pamiętamy w Finale Grand Prix zaprezentowali najlepszy program dowolny i w sumie ich rekord wynosi teraz aż 201,60.

Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS) oraz Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA)  mają małe szanse by nieco pokrzyżować przewidywane rozłożenie miejsc na tak zwanym pudle (choć teraz pod nieobecność młodych Rosjan ich szanse znacznie wzrosły), ale już na pewno większe by uplasować się zaraz za nim. Dotychczasowy rekord Rosjan z cyklu Grand Prix to 187,99, a Włochów to 172, 03. Dodam, że pod nieobecność Very i Yurii - vice mistrzami Rosji zostali właśnie nie kto inny, a Yuko i Alexander. 

Wyniki ME 2012


Na dalsze miejsca jest nie mniej chętnych. I tak na przykład Vanessa James / Morgan Cipres (FRA) z rekordem 167,66 liczą, chociaż na utrzymanie miejsca sprzed roku (czyli 6.) i wyprzedzenie duetu Mari Vartmann/ Aaron Van Cleave (GER) - a czy im się to uda, to już całkiem inna sprawa. 

Na pewno w tym sezonie w konkurencji par sportowych zaobserwujemy zaciekłą rywalizację, i jak przewiduję aż do ostaniach sekund programu nie będzie wiadome kto wywalczy ten upragniony i jakże lśniący medal.

I oczywiście największe emocje zapewni występ Magdaleny Klatki i Radosława Chruścińskiego (POL). A na pewno już ucieszy fakt, że będziemy mieć swoich reprezentantów.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.