niedziela, 27 stycznia 2013

Podsumowanie Mistrzostw Europy 2013

Kolejne mistrzostwa Europy wyłoniły najlepszych zawodników starego kontynentu. Najwięcej medali powędrowało do zawodników Rosyjskich w tym te dwa najcenniejsze.  A po uzyskanych wynikach widać, że przed Olimpiadą w Sochi gospodarze odbudowują  niezłą potęgę.

Obrony tytułów z zeszłorocznych zawodów nastąpiły w konkurencji solistek (Carolina Kostner - ITA) oraz w parach sportowych (Tatian Volosozhar / Maxim Trankov - RUS). Natomiast wśród solistów oraz par tanecznych po raz pierwszy mistrzami zostali Javier Fernandez (ESP) oraz Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS).


Wiele emocji dzięki wspaniałym programom dostarczyli debiutanci z Rosji: trzy solistki (Adelina Sotnikova, Elizaveta Tuktamisheva i Nikol Gosviani), solista Maxim Kovtun (RUS) oraz bardziej doświadczeni Elena Ilinykh i  Nikita Katsalapov (RUS).  Elizaveta Tuktamisheva oraz wspomniany duet zaprezentowali najwyżej notowane programy dowolne, a w dodatku Elenie i Nikicie udało się osiągnąć magiczną notę 100.16 pkt. Nawet zeszłoroczni mistrzowie Europy - Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA) - a nieobecni w Zagrzebiu taki wynik osiągnęli stosunkowo niedawno. Jednak nie ulega wątpliwości, że mając na swoim koncie wynik 104.05 uzyskany na MŚ 2012 Francuzi śmiało mogli liczyć na zwycięstwo.

Jeśli mowa o wielkich nieobecnych to szósty w programie krótkim Evgieni Plushenko (RUS) nie powalczył w dalszej części zmagań i wycofał się z zawodów. Za przyczynę podając niewyleczenie / odnowienie się kontuzji.

Brian Joubert (FRA) po udanym starcie w programie krótkim (miejsce 3.), musiał ustąpić wyższości młodszemu koledze i tak Michal Brezina (CZE) w końcu wywalczył swój pierwszy brązowy medal. Podobnie po raz pierwszy w karierze a w dodatku w wielkim stylu brązowe medale wywalczyli Anna Cappellini/Luka Lanotte (ITA) oraz Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA).

 Natomiast  Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) muszą zadowolić się tytułem wicemistrzów.


A oto fotograficzna kronika


ROSJA

Złoto


  


Tatian Volosozhar / Maxim TrankovEkaterina Bobrova / Dmitri Soloviev

Srebro
 
Elena Ilinykh / Nikita KatsalapovSrebrna i brązowa medalistka

 
                            Adelina Sotnikova                                                           Elizaveta TuktamishevaWŁOCHY

Złoto

Carolina KostnerBrąz
Stefania Berton / Ondrej Hotarek
Anna Cappellini / Luca LanotteHISZPANIA

Złoto

Javier Fernandez


NIEMCY
Srebro 
Aliona Savchenko / Robin SzolkowyFRANCJA                                                                              CZECHY
 Srebro                                                                                                                        Brąz
 
Florent Amodio


  Michal Brezina


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.