niedziela, 20 stycznia 2013

Przed Mistrzostwami Europy

O Solistkach

Carolina Kostner 2012

Najlepsze solistki Mistrzostw 2012:
1) Carolina Kostner (ITA)
2) Kiira Korpi (FIN)
3) Elena Gedevanishvili (GEO)
4) Polina Korobeynikova (RUS)
5) Victoria Helgesson (SWE)Najtrudniej przewidzieć rozstrzygnięcia w konkurencji solistek. Obrończyni tytułu, czyli Carolina Kostner (ITA) nie brała udziału w cyklu Grand Prix, ale jakiś miesiąc temu wygrała krajowe zawody, gdzie zdobyła 213,68 punktów. I chociaż  można przypuszczać, że w kraju oceny są zawyżone, to nie można już polemizować z faktem, że Carolina wykonała swoje programy czysto, a i  programie w dowolnym zawarła nawet, swoją udrękę czyli - 3Lz. W tym samym programie (Bolero) wykonała także trzy kombinacje (3F+2T, 3T+2T, 3S+2T) oraz 2A, 3Lo i 3S solo.

Problemy z Achillesem, jakie doskwierały po świętach vice mistrzyni Europy - Fince Kirze Korpi, uniemożliwiają start  w Zagrzebiu. Dlatego najlepsza z Europejek, biorących udział w cyklu Grand Prix znów nie wywalczy upragnionego tytułu mistrzyni starego kontynentu. (Podobno z Achillesem jest już dobrze, jednak brak treningu robi swoje, ale na MŚ się wybiera).

Brązowa medalistka z ubiegłego roku - Elena Gedevanishvili (GEO) ma bardzo nierówny sezon. Potrafi zaprezentować się olśniewająco, by później zapomnieć, że ma ogromny potencjał i popsuć wszystko co się da. Najlepszy wynik sezonu uzyskała na początku startów i wynosi on 160,52 pkt. Ale czy go podwyższy, czy obniży? U Eleny nigdy nic nie wiadomo. Ponad to czy wynik jaki osiągnie na ME 2013 wystarczy na jakiekolwiek miejsce na podium czy też nie? To już zależeć będzie od dyspozycji dwóch młodych Rosjanek Adeliny Sotnikovej oraz Elizavety Tuktamishevej. Jak do tej pory ich rekordy są znacznie wyższe niż Gruzinki. Elizaveta zdobywała już 179,62pkt, a Adelina 168,96. 

Na ME nie pojawią się dwie znane Rosyjskie zawodniczki tj. Alena Leonova oraz Ksenia Makarova. Zabraknie także czwartej solistki z ME czyli Poliny Korobeynikovej (RUS), bowiem trzecią zawodniczką z Rosji będzie Nikol Gosviani.

I w taki oto sposób na tafli nie pojawią się aż cztery zawodniczki z dziesiątki zeszłorocznych Mistrzostw Europy


Wyniki ME 2012

Pojawi się natomiast Valentina Marchei (ITA) z rekordem 158, 79 oraz siostry Victoria i Johi  Helgesson (SWE), które w tamtym roku uplasowały się w dziesiątce, ale dzieliło je kilka miejsc (Victoria - 5, Joshi - 10). Teraz na krajowych zawodach to Joshi okazała się lepszą zarówno w programie krótkim jak i dowolnym. Jednak na podstawie wyników z GP, to wynik Victorii brzmi optymistycznie (151,48), niż 134,43 uzyskany przez Joshi.

Francuzka Mae Berenice Meite z dorobkiem 157,58 również nie jest wykluczona z walkę o poprawienie pozycji. Podobni i Elena Glebova (EST) w tym sezonie wywalczyła już 140, 86 pkt i może wkroczyć do dziesiątki.

Czyli jak to zwykle bywa u solistek, nie można przewidzieć. Bo kto wie jak zaprezentują się doświadczone już, Jenna McCorcell (GBR),  Sonia Lafuente (ESP) czy nawet Natalia Popova (UKR)?

Na koniec dodam jeszcze, że niestety wśród pań nie pojawi się żadna z naszych zawodniczek. No ale należy się ogromnie cieszyć, że w pozostałych konkurencjach mamy swoich reprezentantów.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.